Vairāki madonieši sūdzējās redakcijai, ka Madonā naktīs nav gaismas Raiņa, Vidzemes un Saules ielā.
– Mums bīstami tumšajā laikā staigāt pa Vidzemes ielu, īpaši gar dīķīti, kur bieži vien dažādi "bomži" lieto alkoholiskos dzērienus, – stāstīja kāda Vidzemes ielas iedzīvotāja.
Tā ir taisnība, ka Raiņa, Vidzemes un Saules ielā diennakts tumšajā laikā apgaismojuma nav, bet tam ir arī objektīvs izskaidrojums. Madonas pilsētas domes izpilddirektoram Ārim Vilšķērstam nebija negaidīts mans jautājums, kāpēc šajās ielās naktīs valda tumsa.
Āris Vilšķērsts teica: – Madoniešiem mazliet jāpaciešas. Drīz vien šajās ielās gaisma atkal būs. Ikviens madonietis redz, ka Raiņa ielā tiek atjaunota ietve. Tā tiks bruģēta, bet pirms tam tiek atjaunotas apakšzemes komunikācijas, arī elektropārvades kabeļi. Tāpēc pagaidām naktīs ielās – tumsa. Vidzemes ielā elektroenerģijas piegāde saistīta ar Raiņa ielu. Tiklīdz apgaismojums būs sakārtots Raiņa ielā, gaišs būs arī Vidzemes ielā. Tas varētu notikt 20. septembrī, ja ne agrāk. Rekonstrukciju Raiņa ielā veic mūsu īpašuma uzturēšanas nodaļas strādnieki, kas speciāli šim nolūkam pieņemti darbā. Raiņa ielas apgaismojuma atjaunošana saistās arī ar Rūpniecības ielas rekonstrukciju. Tur patlaban strādā akciju sabiedrība "8. CBR". Rūpniecības ielu rekonstruēs no krustojuma ar Augu ielu līdz dzelzceļa pārbrauktuvei. Darbu izmaksa būs 3 640 000 latu. Saules ielā notiek ietves bruģēšana. Te ir bojāts novecojušais kabelis. Jāliek jauns. Kabeļa bojājumi Saules ielā bijuši arī agrāk. Ne vienu reizi vien tie laboti. Nav jēgas to darīt. Liksim jaunu, bet to varēs, kad būs sakārtots apgaismojums Raiņa ielā.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 06.09.2007.
Autors: GUNĀRS ZEMZARS
OĻĢERTA SKUJAS foto