Izskatot Madonas novada pašvaldības domes finanšu un attīstības komitejas sēdē jautājumu par līdzfinansējumu skolēnu autobusu iegādei, deputāti nolēma uz domes sēdi virzīt lēmuma projektu piešķirt līdzfinansējumu Ls 14 000 apjomā 4 autobusu iegādei skolēnu pārvadājumu nodrošināšanai.
Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters atgādināja, ka šā gada jūlijā Ministru kabineta sēdē tika pieņemts rīkojums par finanšu līdzekļu piešķiršanu novadu pašvaldībām Sociālās drošības tīkla pasākumu īstenošanas ietvaros 2010. gadā skolēnu pārvadājumu nodrošināšanai.
Novada pašvaldībām līdz 30. novembrim jāveic iepirkumu regulējošos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā jauna vai lietota skolēnu autobusa iegādes iepirkums, bet līdz 1. septembrim ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru jānoslēdz vienošanās par valsts budžeta finansējuma piešķiršanas, izlietojuma nosacījumiem un atskaitīšanās kārtību.
Nepieciešamais pašvaldības līdzfinansējums ir 10%, bet tas nav limitēts un var būt arī lielāks. Palielinot līdzfinansējumu, var iegādāties arī lielākas ietilpības autobusus. Tiek plānots iegādāties autobusus gan ar 40, gan 20 vietām.
Kā uzsvēra Andrejs Ceļapīters, pēc šo autobusu iegādes ļoti labi nodrošinātas būs tās pagastu pārvaldes, kuras jau vēsturiski nodrošina skolēnu pārvadājumus. Madonas novada pašvaldība autobusus skolēnu pārvadāšanai iegādājas gan Latvijas-Šveices sadarbības programmas ietvaros, gan ar Pasaules bankas atbalstu, kopskaitā septiņus.
Domes priekšsēdētāja vietniece Daiga Elga Ābola vērsa uzmanību, ka šai situācijā, kad pašvaldības rīcībā palielināsies autobusu skaits, jānosaka vienota to izmantošanas kārtība visā novadā. Pagaidām visplašāk tiek izmantots Madonas novada pašvaldības transports, bet atsevišķas pagastu pārvaldes šai ziņā ir ļoti neatsaucīgas. Par to viņa pārliecinājusies šovasar, kad Madonas politiski represēto apvienība lūgusi palīdzēt ar transportu, lai 2. augustā varētu aizbraukt uz ikgadējo politiski represēto salidojumu Ikšķilē.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA