Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Nedēļu bez elektrības

Redakcija

Autors • 16.08.2010.

Burtu lielums

LIEZĒRES pagasta “Doreskalna” iedzīvotāja pirmdien zvanīja “Stara” redakcijai un vaicāja, ar ko ir izskaidrojams tas, ka viņas un tuvējo kaimiņu mājās elektrība atjaunota tikai nedēļu pēc vētras.

— Mēs no 8. augusta līdz pat vakardienas, 15. augusta, vakaram dzīvojām bez elektrības. Vīrs trīs reizes brauca uz Madonu uz sadales kantori. Tikai pateicoties tam, ka tur strādāja cilvēks, kam nav viss vienalga, pie mums beidzot atsūtīja brigādi, lai novērtē situāciju. Līdz šim neviens nebija braukājis apkārt un skatījies, kur vaina, ka nav elektrības. Mēs visu šo nedēļu zvanījām uz “Latvenergo” klientu apkalpošanas tālruni, arī kaimiņi zvanīja, bet katram tika atbildēts citādāk. Katrā pagastā ir sociālie darbinieki. Vai viņi ir apzinājuši tos cilvēkus, kam nav ne telefona, ne iespējas aizbraukt līdz Madonai? Ir cilvēki bez jebkādām iespējām sazināties. 

Man vienkārši sirds plīst pušu, runājot par šo lietu. Tā tas nedrīkst turpināties, jo nav taču garantijas, ka drīzumā atkal kaut kas līdzīgs nenotiek, un tad problēmas sāksies no jauna.

Interesanti ir tas, ka 2005. gadā visā valstī bija nodarīti lieli postījumi, bet tagad vētra spēcīgi skārusi tikai Madonas un Līvānu novadu, tomēr tik un tā elektrību nevar atjaunot laikā, — sašutumu pauda Inese Stare no Liezēres pagasta. 

Liezēres pagasta sociālā darbiniece Ilze Tirzīte pastāstīja, ka pie viņas neviens iedzīvotājs pēc palīdzības nav griezies. 

— Tas tiesa, ka mūsu pusē bija vētra, un postījumi tiešām bija lieli, zinu arī to, ka tajā pusē visu nedēļu nebija elektrības. 

Manos pienākumos neietilpst apzināt cilvēkus, kam nav elektrības, jo tam ir paredzētas citas instances, piemēram, “Latvenergo”, uz ko var zvanīt un noskaidrot situāciju. Ja bija nepieciešama palīdzība no pagasta, vajadzēja ceļus atbrīvot no kokiem, tas viss tika darīts. Sakopšanas darbos iesaistīja simtlatniekus, — skaidroja Ilze Tirzīte.

Piektdienas pēcpusdienā traucēta elektroapgāde vēl aizvien bija 1541 Latvijas energokompānijas „Latvenergo” klientam, vēstīts aģentūrai BNS. „Latvenergo” Ārējās komunikācijas daļas projektu vadītāja Ilvija Līvmane aģentūrai pastāstīja, ka smagie postījumi mežainajos apvidos un jauni pērkona negaisi apgrūtina „Sadales tīklam” elektroapgādes atjaunošanas darbu pēc 8. augusta vētras Ziemeļvidzemē un Latgalē.
Situāciju elektroapgādes atjaunošanā sarežģī elektrolīniju sakārtošana un atjaunošana mežainajos apvidos, kur līnijas ir samērā garas un nodrošina elektroenerģijas piegādi lauku viensētām. Joprojām dažviet novērojami arī nepastāvīgi laika apstākļi, kas, protams, neizslēdz jaunu bojājumu rašanos, norādīja kompānijas pārstāve.

Viņa piebilda, ka vētras seku likvidēšanā piedalās vairāk nekā 200 tehnisko spēku brigāžu, kas strādāja arī nedēļas nogalē. Vispirms tiek novērsti 20 kV vidējā sprieguma bojājumi. Savukārt 0,4 kV elektropārvades līniju bojājumu novēršanai nepieciešams ilgāks laiks. „Latvenergo” pašlaik prognozē, ka pašreizējie elektrotīkla bojājumi tiks pilnībā novērsti šonedēļ.

Autors: RITA TURKINA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px