Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Gaisa baloni Madonas debesīs

Redakcija

Autors • 14.08.2010.

Gaisa baloni Madonas debesīs
Burtu lielums

Šovakar ar grandiozu uguņošanu un gaisa balonu nakts spīdēšanas šovu noslēgsies gaisa balonu festivāls “LMT kauss 2010”. Pirmie lidojumi ir noritējuši veiksmīgi, tikai ceturtdien nelabvēlīgu laika apstākļu dēļ gan rīta, gan vakara lidojums tika atcelts. Savukārt rīt no rīta ir iecerēts vēl pēdējais ceļojums gaisa balonā. Iedzīvotāji tiek aicināti piecelties agrāk un vēl vienu reizi izbaudīt skatu, kad pilsētā virs māju jumtiem paceļas un gar pašiem logiem lido krāsaini gaisa baloni.

Šodien jau ceturto dienu varam priecāties par festivāla organizatoru sarūpētajiem pasākumiem. Gan vietējie iedzīvotāji, gan pilsētas viesi ar sajūsmu noraudzījās, kā vakarrīt skaidri zilās debesīs reizē pacēlās 35 gaisa baloni. Cilvēki pat naktskreklos stāvēja uz savu dzīvokļu balkoniem un tvēra skatus, kad baloni lidoja garām tikai pāris metru attālumā no māju logiem. Madonā cilvēku straumes plūda uz visām pusēm — daži tikai sajūsminājās, vienkārši lūkojoties balonu lidojumā, citi filmēja un fotografēja, ko vien spēja.

Preses konferencē festivāla producents Jānis Nutovcs pastāstīja, ka šis festivāls tiek rīkots līdzīgi kā iepriekšējos gadus. Vienīgās izmaiņas ir tās, ka nakts balles šoreiz notiek piektdien un sestdien, nevis ceturtdienas un piektdienas vakarā.

Jānis Nutovcs sacīja: — Festivālā ir arī ierobežojumi. Mēs ceram, ka iedzīvotāji ir saprotoši un rēķinās ar cilvēku pieplūdumu pilsētā, jo, pēc mūsu aplēsēm, tie varētu būt aptuveni 10 000 cilvēku gan piektdienas, gan sestdienas vakarā. Protams, viss ir atkarīgs no laika apstākļiem. Sestdien vakara programma ir spēcīgāka, tāpēc ceram sagaidīt lielāku apmeklētāju skaitu. Festivāla organizatori tā norisi ir saskaņojuši ar atbildīgajām pilsētas iestādēm, un mēs ceram, ka nekādu pārpratumu nebūs. 

Savukārt Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters atklāja: — Man ir liels gandarījums, ka šogad kā norises vieta ir izvēlēta tieši Madona, jo mēs pirms gadiem pieciem sešiem pieteicām savu pilsētu un cerējām, ka festivāls notiks arī pie mums. Kā saka — viss labais nāk ar gaidīšanu, un arī mēs esam sagaidījuši šo festivālu Madonā. 

Pie mums, Madonā, ir vairāki uzņēmumi, viesnīcas, viesu mājas, ēdināšanas servisi, kas veiksmīgi darbojas tūrisma jomā. Viennozīmīgi festivāls dod pienesumu vietējai uzņēmējdarbībai. Iedzīvotājiem, kuri uzskata, ka šo pasākumu vajadzēja atcelt, es varu paskaidrot, ka festivāls bija ieplānots jau krietnu laiku iepriekš, atšķirībā no vētras, kas nebija plānota nemaz, nesot lielus postījumus pilsētai un Madonas novadam un pārdzīvojumus iedzīvotājiem. Nav iespējams dažu dienu laikā sakopt to, ko vētra nodarīja pāris minūšu laikā Madonai un novadam, tāpēc pavadīsim nedēļas nogali festivāla gaisotnē. Madoniešiem šis pasākums ir tāda kā atslodze pēc pagājušās nedēļas nogalē piedzīvotā. 

Andrejs Ceļapīters pateicās festivāla organizatoriem, cilvēkiem, kas sarūpēja finansējumu, lai tik liels un vērienīgs pasākums Madonā notiktu. 

Ceturtdienas vēlā vakarā iznākt Madonas ielās aicināja ugunīgā pilotu parāde — degļu šovs. Tās laikā pa ielu virzījās automašīnas ar piekabēs aizdegtiem gaisa balonu degļiem. Skatītāji bija sajūsmā par šo gaismu spēli.

Vakar Saieta laukumā festivāla viesi izklaidējās nakts ballē kopā ar Jenny May un grupām “Otra puse”, “Forte”, “Musiqq” un DJ Robertu Lejasmeijeru, kā arī vēroja gaisa balonu nakts spīdēšanas šovu naksnīgajās debesīs. 

Festivāla apmeklētāji, iespējams, jau vakar ievēroja un jau iemēģināja Saieta laukumā uzstādītos karuseļus. Arī šodien no pulksten 18 sāks darboties šīs atrakcijas, un tie balles apmeklētāji, kam ir vēlme, varēs doties vizināties kādā no karuseļiem par papildu samaksu. Šovakar pulksten 23 festivāla viesus sagaida tā noslēgumam veltīta uguņošana un gaisa balonu nakts spīdēšanas šovs. Sākot no pulksten 18, Saieta laukumā muzicēs DJ Aivis, uzstāsies “O!Kartes Akadēmijas” jaunieši, grupas “PeR”, “Apvedceļš” un “Tumsa”.

O!Kartes un LMT lietotāji šovakar pasākuma laikā nedrīkst palaist garām iespēju piedalīties īsziņu spēlē, kuras uzvarētājs balvā iegūs lidojumu gaisa balonā. 
Noteikti svētdienas rītā piecelieties mazliet agrāk, lai nepalaistu garām vēl vienu iespēju redzēt gaisa balonu lidojumu virs Madonas pulksten 6— 8!

Autors: RITA TURKINA
AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px