Madonas novada pašvaldības domes kārtējā sēdē tika izskatīti un pieņemti saistošie noteikumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Madonas novadā.
Kā informēja Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Lungevičs, noteikumu projekts pirms domes sēdes ir izskatīts teritoriālo un vides jautājumu komitejā, kur tas guvis atbalstu. Divas nedēļas izteikt savus priekšlikumus vai iebildumus varēja arī pagastu pārvalžu vadītāji. Taču neviens ierosinājums neesot saņemts.
Administratīvā nodaļa pieņemtos saistošos noteikumus rakstveidā un elektroniskā veidā nosūtīs atzinuma sniegšanai Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai. Tie tiks publicēti arī informatīvajā izdevumā „Madonas Novada Vēstnesis”. Saistošie noteikumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas.
Spriežot pēc dažu lasītāju zvaniem redakcijai, tas ir jautājums, kas pēc atkritumu izgāztuvju rekultivēšanas projektu īstenošanas vairākos pagastos interesē iedzīvotājus. Kāda iedzīvotāja no Praulienas aicināja „Staru” viest skaidrību, kur tagad lai ved sadzīves atkritumus, vecos dīvānus un gultas, televizorus un ledusskapjus, citus lielgabarīta priekšmetus. Vai tiešām ar tiem jāpiemēslo grāvmalas un meži? Trūkstot informācijas arī par to, kur un ar ko iedzīvotāji lauku viensētās var slēgt līgumus par sadzīves atkritumu izvešanu.
Tuvākajā laikā mēģināsim viest skaidrību šajos jautājumos, veltot šai tēmai vienu no laikraksta nākamajiem atvērumiem.
Autors: ŽEŅA KOZLOVA
Autors: ŽEŅA KOZLOVA