Madonas mūzikas skola ne tikai juridiski, bet arī vizuāli ieguvusi Jāņa Norviļa vārdu.
To vēsta spilgts uzraksts, kas uzstādīts virs skolas jaunās ēkas durvīm. Skolas direktors Artis Kumsārs izsaka gandarījumu un pie viena arī cerību, ka mūzikas skolas piemēram sekos Madonas mākslas skola, kam vajadzētu nest tās dibinātāja, Atmodas laikā traģiski bojā gājušā mākslinieka un sabiedriskā darbinieka Jāņa Simsona vārdu. – Jānis Simsons ir pirmās mākslas skolas Latvijā dibinātājs, – pamato Artis Kumsārs. – Vispirms viņš vadīja mākslas klasi Smiltenē, tad Madonā pie mūzikas skolas. Atceros, kā Simsons ar audzēkņiem strādāja mūzikas skolas zālē: apkārt paši, vidū – uzstādījums un top skices. Drīz vien viņa vadībā Madonā tika atvērta pirmā bērnu mākslas skola Latvijā.
Autore: INESE ELSIŅA