No 18. līdz 24. jūlijam Vecpiebalgā notiek Kānas brālības sesija.
Kristīgi pāri – Kānas brālības locekļi – vienu nedēļu dzīvo īpašā pāra un ģimeņu sadraudzībā. Nometnē piedalās abi laulātie un viņu atvases. – No Madonas uz sesiju ieradušās četras ģimenes un viņu 11 bērni, – laikrakstam pastāstīja priesteris Rihards Rasnacis. – Nometnē piedalās pāri no visas Latvijas, kopā ar bērniem – 150 cilvēku. Pieaugušajiem nodarbības notiek Vecpiebalgas skolā, dzīvošana – skolas kopmītnēs, lielie bērni savukārt laiku pavada Drustos. Viņiem ir savas nodarbības, bet uz sesijas noslēgumu bērni atbrauks pie vecākiem. Pa nedēļas vidu sazināšanās ar vecākiem norit ar vēstuļu starpniecību. Tās nav e-pasta vēstules vai īsziņas telefonā, bet īstas vēstules, kas tiek aizvestas vecākiem un bērniem. Otrdien es pats biju pastnieks, ceturtdien uz Drustiem devās transports, un pie bērniem nonāca otrs pasta sūtījums.
Uz jautājumu, kas pieaugušajiem lasa lekcijas, saņēmu atbildi, ka nodarbības vada pāri, kas kā dalībnieki piedalījušies iepriekšējās Kānas brālības sesijās. Tagad viņi ir gatavi dalīties ar savu pieredzi un uzticēt to citiem.
– Vecpiebalgā dzīvo arī 13 jaunie pāri, kas sesijā ir pirmoreiz, – piebilda priesteris. – Viņu vidū divi ir saderinātie pāri.
Jāpiebilst, ka Kānas brālība ir laulāto pāru apvienība, kuras uzdevums ir pāru un ğimeņu evaņğelizēšana. Brālība radusies 1985. gadā pēc kādas par Kānas sesiju nosauktas vasaras nometnes. Tās pamatprincipi ir lūgšana, dalīšanās, brālīga dzīve mazās vietējās brālībās un nopietna kristīgā formācija. Latvijā Kānas brālība savu darbību sāka 1994. gada vasarā.
Autore: INESE ELSIŅA