Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Karstajā laikā laista arī puķes

Redakcija

Autors • 23.07.2010.

Karstajā laikā laista arī puķes
Burtu lielums

Pēc patīkamām lietavām pagājušās svētdienas novakarē un arī pirmdienas rīta pusē atkal ir iestājies karsts un svelmains laiks, kad gaiss iesilst līdz pat 30 grādiem un vēl vairāk.

Šī vasara daudzus ir pārsteigusi ar negaidīti lielu karstumu. Vai viņu vidū ir arī Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļa, kam ir jārūpējas par apstādījumu laistīšanu Madonas pilsētā, komentēt lūdzu labiekārtošanas darbu speciālisti Gitu Lutci.

– Tik karstu laiku mēs neprognozējām, taču tam, ka vasarā puķu stādījumi ir jālaista regulāri, esam sagatavojušies, jo šis darbs tiek veikts katru gadu. Tiesa, iepriekšējos gados tas nebija jādara tik bieži. Toties šovasar, kad temperatūra itin bieži turas ap 30 grādiem, puķes tiek laistītas katru dienu. Apstādījumu laistīšanai ir norīkota viena tehniskā vienība – baltais busiņš ar lielu ūdens mucu. Tās ietilpība ir apmēram viens kubikmetrs. Laistīšanai galvenokārt izmantojam ūdeni no karjera ezera, kā arī citas iespējas. Piemēram, Saieta laukumā ir uzstādīta laistīšanas iekārta, un tur puķu laistīšanai tiek izmantots ūdens no centralizētā ūdensvada, bet pārējās apstādījumu vietās – pie Blaumaņa pieminekļa, Madonas kultūras nama, Centra skvēra un citur – no karjera ezera, – pastāstīja Gita Lutce.

Vaicāta, vai puķu stādījumi tiek laistīti arī sestdienās un svētdienās, viņa atzina, ka līdz šim tas ir darīts tikai darba dienās, bet piektdienās puķu stādījumi tiek aplaistīti vairāk – ar tādu aprēķinu, lai tiem ūdens veldzes pietiktu līdz pirmdienas rītam.

– Nepieciešamības gadījumā, ja saule ir īpaši svelmaina un lietus nav gaidāms ne sestdien, ne svētdien, mēs tos varam laistīt arī sestdienās. Puķēm jau nav no svara, kāda ir diena. Ja laiks ir karsts, ūdens tām ir nepieciešams neatkarīgi no tā, vai ir brīvdiena vai darbdiena, – atzīst Gita Lutce un piebilst: – Tāds karstums, kāds mūs piemeklējis šovasar, puķēm nepatīk. Pieturoties tādai svelmei, tās ātrāk nozied un novīst, un arī zeme ātrāk paliek sausa. Taču vismaz pagaidām puķes no sausuma necieš. Katrā ziņā zeme nav tā izkaltusi, lai būtu jāatjauno apstādījumi Madonas pilsētā, bet mēs jau arī kādas trīs četras reizes dienā braucam pēc ūdens uz karjera ezeru, lai varētu aplaistīt visus puķu stādījumus Madonas pilsētā. Šai ziņā neliela atelpa bija pirmdien, kad lietus lija līdz pusdienlaikam, bet jau nedēļas nogalē sinoptiķi atkal sola 32-33 grādu lielu karstumu.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px