Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Skolēnu dziesmu un deju svētkos

Redakcija

Autors • 10.07.2010.

Skolēnu dziesmu un deju svētkos
Burtu lielums

Šodien, 10. jūlijā, X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieki visā krāšņumā sevi atklās svētku gājienā.

Gājiens būs īpaši savdabīgs, jo tas plānots divās plūsmās – „Daugavas kreisais krasts" un „Daugavas labais krasts", kas satiksies netālu no Brīvības pieminekļa, lai pie tā nonāktu kopā. Plānots, ka svētku gājienā ies arī Valsts prezidents Valdis Zatlers, Izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, virsdiriģenti, virsvadītāji, goda viesi.  

Vakar, 9. jūlijā, plaša svētku programma ritēja Vērmanes dārzā, kur piedalījās Madonas bērnu un jauniešu centra audzēkņi ar tērpu kolekciju „Jautrās pirtnieces" un Madonas deju grupa „Mazais cilvēciņš". Rīgas Kongresu namā savukārt notika mūsdienu deju koncerts, kur uzstājās Madonas kultūras nama grupa „Aliens".

8. jūlijā skolas prezentāciju Vērmanes dārzā sniedza Ērgļu arodvidusskolas audzēkņi un skolotāji, bet Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā skatītājus priecēja folkloras kopu koncerti, kur no mūsu novada uzstājās Madonas 1. vidusskolas folkloras kopa „Madaviņa". Kolektīvs kopā ar citām kopām šovakar no pulksten 18 ieskandinās koru koncertu „Mana zeme – zemīte skaistā" Mežaparka estrādē.

– Ceturtdien lielākais notikums bija Madonas 1. vidusskolas 5. -9. klašu korim, kas bija ielūgts Valsts prezidenta Rīgas pilī uz svinīgu pasākumu, – par emocionālākajiem brīžiem svētkos „Staram" stāsta svētku koordinatore Madonas novadā Gunita Kļaviņa. – Īpaši jauki bija vienoties kopdziesmā pils kastellā, kur ir ļoti laba akustika. Kopkori diriģēja Madonas kora diriģente Ija Voiniča. Vēlāk pils dārzā koris fotografējās ar Valsts prezidentu un Lilitu Zatleres kundzi.

Sakot, „lai Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ienāk Rīgas pilī", Valsts prezidents tikšanās laikā aicināja skolēnus ar dziesmām un dejām pieskandināt ne tikai Rīgas pils dārzu, bet arī Valsts prezidenta kabinetu, Rīgas pils iekšpagalmu, Konventa pagalmu un Svētā Gara torni.

– Izstāžu centrā „Ķīpsala", kur 8. jūlija vakarā notika pateicības vakars kolektīvu vadītājiem un pašvaldību pārstāvjiem, tika saņemtas pateicības, – turpina Gunita Kļaviņa. – Mēs plānojam 14. jūlijā Madonā organizēt pasākumu, kur šīs pateicības izsniegsim saviem kolektīvu vadītājiem. Iepriekšējos svētkos kolektīvi ieradās no 26 rajoniem, tagad no 109 novadiem un 9 lielajām pilsētām, tas ir ļoti liels apjoms.
Pasākuma laikā „Ķīpsalā" koncertēja mūzikas grupa „Melo M", bet Madonas reģiona svētku dalībnieki šai laikā kopā ar skolotājiem piedalījās muzeju naktī Kara muzejā.
– Kad atgriezāmies Rīgas 3. vidusskolā, bērni bija uzrīkojuši danču vakaru, – piebilst Gunita. – Folkloras kopa „Madaviņa" svētkiem pievienojās tikai 8. jūlijā, ar jauniem spēkiem viņi iedarbināja un izkustināja pārējos. Notika dziedāšana, jauniešiem līdzi ir ģitāra. Prieks, ka viņi dzied dziesmas no svētku repertuāra arī neformālā gaisotnē.

Autore: INESE ELSIŅA

Foto no Valsts prezidenta mājaslapas

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px