Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Mārtiņš Seržāns piedalīsies svētku atklāšanā

Redakcija

Autors • 05.07.2010.

Burtu lielums

Šodien, 6. jūlijā, sāksies X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, to norisei no svētku atklāšanas brīža varēsim sekot līdzi Latvijas televīzijā.

Pulksten 15 VEF Kultūras pilī notiks atklāšanas pasākums, kurā tiks nominēti svētku virsvadītāji, virsdiriģenti, goda virsvadītāji un goda viesi. Viņi ieradīsies ar īpaši greznotu svētku tramvaju un, spēlējot orķestrim, dosies skatīties labāko Latvijas skolēnu tautas deju kolektīvu koncertu. Pasākumā piedalīsies Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, Izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe, svētku izpilddirektore Agra Bērziņa.

Būtiski, ka laureātu koncertā uzstāsies arī mūsējie: Degumnieku pamatskolas 3.-6. klases deju kolektīvs un Lubānas vidusskolas 5.-6. klases deju kolektīvs. Pasākuma vadītājos savukārt redzēsim madonieti Mārtiņu Seržānu.

– Mārtiņš kopā ar savu pasākuma ģimeni izspēlēs intermēdijas, – stāsta dēla māmiņa Solvita Seržāne. – Viņš iejutīsies lomā – būs viens no laureātu ģimenes bērniem. Ģimene nāk no Jaunpiebalgas, viņi ir dejotāji, sižetā stāstīts, ka puika nedejo, bet izsaka savu redzējumu, dažādas replikas. Scenārijā paredzēts, ka šī ģimene ir kā caurviju motīvs, lai sasaistītu kopā koncerta priekšnesumus.

Uz jautājumu, kā Mārtiņš tika komandā, Solvita Seržāne atbild: – Ar pasākuma režisori Ingu Cipi esmu pazīstama, mums bijusi sadarbība, kas veidojusi draudzīgus, ģimeniskus kontaktus. Esam tikušās arī neformālā gaisotnē, un Inga ir redzējusi Mārtiņu reāli dabā. Mārtiņš ikdienā ir kā ūdenszāle, gana runātīgs un brīvs, tieši tādu bērnu režisorei vajadzēja pasākumam. Bija zvans un piedāvājums pamēģināt. Tēlā Mārtiņš vairāk simbolizē nevis glamūru, bet puiku no tautas. Ko šis pasākums prasīja no puikas? Iemācīties tekstus, bet galvenais – radīt izjūtu, ka viss rit dabīgi un nesamāksloti. Es režisorei uzreiz teicu, ka Mārtiņš šai ziņā nav ne mācīts, ne dresēts. Deklamēt viņam kādreiz padodas, bet tas nav īpaši mācīts. Režisores ideja bija saglabāt maksimāli dabisko, kaut gan skatuve arī bērnam, lai cik viņš dzīvē ir brīvs un dabisks, zīmogu uzliek. Stress ir ne pa jokam. Kas mani pašu pārsteidz – mazliet Mārtiņam to visu ir gribējies, ambīcija viņā ir bijusi, ja dēls nebūtu piekritis, nekas tāds nenotiktu. Es bērna vietā neko uzsākt nevarētu, pamēģināt vēlējās tieši Mārtiņš.
Arī šobrīd nezinu, kurš uztraucas vairāk, laikam gan mamma…

Svētku atklāšanas norisi Solvita, iespējams, pavadīs VEF Kultūras pilī aiz kulisēm, uztraucoties un sūtot labas domas dēlam. „Noteikti būšu nograuzusi nagus, bet draugi man saka – būs labi, uzticies Mārtiņam!"

Autore: INESE ELSIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px