Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Bērnu laukumos bēdīgs skats

Redakcija

Autors • 02.07.2010.

Bērnu laukumos bēdīgs skats
Burtu lielums

Pirms dažiem gadiem madonieši varēja lepoties ar košiem un atraktīviem bērnu laukumiņiem gan Upes ielā, gan dzīvojamo namu masīvu iekškvartālos, kur līdz šim ir pulcējies ne mazums bērnu kopā ar māmiņām un tētiem. Taču nu, izejot cauri, piemēram, tā sauktajam bērnu parciņam (netālu no kultūras nama), atstātais laika zoba nospiedums šūpolītēs, slidkalniņā un soliņos ir acīmredzams.

Arī citi rotaļu laukumi – pie karjera ezera, pie daudzdzīvokļu mājām – jau ir pieredzējuši gana daudz. Par to visvairāk, protams, satraucas vecāki, jo nolietojušās atrakciju konstrukcijas var būt bīstamas bērniem. Arī madoniete Linda vēstulē raksta: – Būtu interesanti uzzināt, kāds ir domes pārstāvju viedoklis un plāni šajā sakarā. Vai tiešām nevar atrast līdzekļus vismaz viena kārtīga un droša bērnu spēļu laukuma izbūvei pilsētas centrā?

Rādās, ka finansējuma trūkums arī ir vienīgais iemesls, kāpēc bērnu laukumiņi ir kļuvuši tik necili un to modernizācija nav iespējama.

– Arī Madonas pilsētas pārvaldes darbinieki ir pamanījuši, tāpat daži iedzīvotāji informējuši par bērnu laukumu bēdīgo stāvokli. Tā kā labiekārtošanai šogad vispār netika atvēlēti līdzekļi budžetā, varēsim tikai pieremontēt esošo. Īpašuma uzturēšanas nodaļai ir gan kokmateriāli, gan skrūves, naglas, mēneša laikā laukumos varētu gaidīt uzlabojumus. Domājams, vislielākās pretenzijas par drošību ir bērnu parciņā, kur slidkalniņa nobrauciens beidzas uz upītes pusi. Jāteic, ka tas ir kļūdas dēļ sākotnējā projektā, ko izlabot nav atradies līdzekļu. Vēl nesen bija uzsākts projekts par bērnu laukumu modernizāciju, lai padarītu tos drošākus – tur viss būtu izskatījies citādāk, bet tas apstājās, – atbildēja Madonas pilsētas pārvaldes vadītājs Guntis Ķeveris. Viņš uzsvēra, ka jebkuru jautājumu ātrāk un veiksmīgāk var atrisināt, ja iedzīvotāji vēršas domē, jo tad var paust gan savas idejas, gan pretenzijas, gan rakstīt iesniegumu par interesējošo jautājumu, uz kā pamata darbinieki varētu reaģēt daudz operatīvāk. Jautāts par prognozēm nākamajam gadam, vai tad nerastos iespējas šos laukumus modernizēt vai pārbūvēt, Guntis Ķeveris komentēja: – Prognozēt ir grūti, lai gan par nākamā gada budžetu vēl cenšamies nedomāt, jo jau šogad viss nenotiek, kā plānots – novada budžets nepildās tādos apmēros, kā bijām cerējuši.

Autore: LAURA VOITIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px