Uz Latgales atklāto čempionātu dambretē tirgus dienā Viļānos bija pulcējies spēcīgs dalībnieku sastāvs no dažādiem republikas reģioniem.
Ar trim sporta meistariem līdzvērtīgās cīņās iesaistījās vesels ducis meistarkandidātu un pirmās sporta klases dambretistu. Sacensību septiņās kārtās pēc Šveices sistēmas pirmos vienpadsmit dalībniekus galarezultātā šķīra tikai trīs punkti. Kā vienīgais zaudējuma rūgtumu neizbaudīja spēcīgais sporta meistars Vitālijs Kravcovs (Bauska), par ko ar 10 iegūtajiem punktiem (no 14) viņš saņēma skaistu kausu. Līdzīga un spraiga cīņa, kam līdzi sekoja visi pārējie dalībnieki, viņam notika ar meirānieti Valdi Masu. Tā beidzās neizšķirti. Un tieši šis panākums ļāva Valdim ar labāku koeficientu tikt pie otrās vietas starp četriem konkurentiem, kuru kontā bija pa 9 punktiem. Aiz viņa palika Ilgvars Gritāns un Mārtiņš Asaris (abi no Viļāniem), kā arī daugavpilietis Deniss Fiļkovs. Šim kvartetam ar vēl punktu mazāk sekoja otrs kvartets – saikavieši Mārtiņš Šulmanis un Aivars Briedis, kā arī Rēzeknes novada pārstāvis Vadims Volkovs un Valērijs Docenko (Daugavpils). Bet desmito vietu ar 7 punktiem dalīja dzelzavietis Jāzeps Juhņevičs ar viļānieti Ēriku Saprovski. Vēl vienā kvartetā finišēja viļānieši Aleksejs Gritāns, Jaroslavs Mačulis, Ivans Volosanovs, kā arī Vladimirs Matvejevs (Daugavpils).
Kundžu konkurencē bez zaudējumiem cīnījās madoniete Aina Ivanova, par ko arī viņai tika skaists kauss. Otrā palika daugavpiliete Lija Bogdanova, bet trešā – Marita Mozais (Degumnieki). Nestartējot abiem saikaviešiem, ātrspēles turnīrā atkal labākais bija Vitālijs Kravcovs (19 p. no 22), par punktu apsteidzot daugavpilieti Valēriju Docenko, bet trešais ar labāku koeficientu nekā viļānietim Mārtiņam Asarim finišēja Valdis Mass. Jāzeps Juhņevičs dalīja septīto vietu.
Jaunā dambretes sezona sāksies 19. septembrī ar dambretes sekcijas jubileju Viļānos.
Autors: MĀRTIŅŠ ŠULMANIS
AUTORA foto