DEGUMNIEKU pamatskolas 9. klases absolventi izlaidumā simboliski atvadījās no savas skolas, bet ar vēlmi turpināt mācības, lai piepildītu savas ieceres.
Absolventus un viņu vecākus uzrunāja skolas direktore Ināra Logina, direktores vietniece mācību darbā Daiga Ķevere, direktores vietniece audzināšanas darbā Edīte Zaube, Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls.
Katram absolventam tika izsniegta apliecība par pamatizglītības iegūšanu.
Direktores vietniece mācību darbā Daiga Ķevere, uzrunājot absolventus, viņiem vēlēja neapstāties un sasniegt aizvien lielākus panākumus turpmākajā dzīvē: – Mēs varam būt lepni un gandarīti par skolēnu panākumiem, kārtojot valsts pārbaudes darbus, kas vēlreiz pierāda, ka, lai arī esam lauku skola, tomēr spējam pildīt savus pienākumus un sniegt audzēkņiem konkurētspējīgas zināšanas un prasmes.
Svinīgajā pasākumā absolventi pateicās savai audzinātājai Inetai Strodei. Savukārt audzinātāja vēlēja veiksmi un ticību sev:
– Novēlu katram piepildīt savus sapņus. Centieties dzīvot tā, lai jūsu vecāku acīs mirdz tikai prieka asaras, skolotāju un pagasta ļaužu acīs – lepnums par sasniegumiem, bet, ja liktenis iedalījis pieticīgāku veiksmes devu, saglabājiet sevī jaunības prieku, enerģiju, bet pats galvenais – cilvēcību. Kāds gudrais ir teicis: "Sirdsapziņu nenoliec pat troņa priekšā."
Dzīves ceļi daudzus aizvedīs prom no skolas, no draugiem, no mājām, tāpēc jauniešiem tika vēlēts neaizmirst dzimto pusi, pirmo skolu, savas dzimtās mājas.
Ceļa vārdos – arī spēka vēlējumi, lai katrs stātos pretī dzīves grūtībām, censtos saprast un apjaust, kas pasaulē notiek, un izjust dzīves vienreizīgumu.
Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA