Šo īpašību sarakstu varētu turpināt, jo katra no "Latvijas Avīzes" konkursa "Sieviete Latvijai 2010" divpadsmit laureātēm ir pelnījusi gan simbolisko balvu – kristāla kurpīti, gan padarītā novērtējumu, atzinības un balvas.
"Stars" jau rakstīja, ka no Madonas novada ir nominētas trīs laureātes. Nominācijā "Sievietei par uzdrīkstēšanos būt uzņēmējai" divas laureātes ir no Bērzaunes pagasta: galvenās balvas saņēmēja – SIA "TD Sveķi" īpašniece Dzintra Karavaičuka un laureāte – SIA "Turbo AK" īpašniece un vadītāja Agita Kalniņa. Nominācijā "Sievietei par nesavtīgu darbu sabiedrības labā" galvenās balvas ieguvēja ir vestēniete Vita Eizentāle, kas strādā par Vestienas informācijas un konsultāciju centra konsultanti.
Par Dzintru Karavaičuku no Madonas novada tika saņemtas 8 vēstules, kas jau ir rādītājs, ka daudziem ir pateicības un labie vārdi, ko teikt par viņu. – "Sveķi" ir viena no pazīstamākajām truškopības saimniecībām Latvijā, ja raugās no tūrisma piedāvājuma viedokļa. Taču, ja truškopību apskata no gaļas ražošanas un vaislas viedokļa, tad Bērzaunē esošajai saimniecībai tiek lielākās gods Latvijā, bet tās ferma ir lielākā visā Baltijā. Trušu dārza aplokos ir iekārtotas pēc saimnieces skicēm veidotas mājiņas, ko te sauc par trušu pirtiņām, – par Dzintru teikts Anitas Briškas sūtītajā vēstulē.
Vaicāta par to, kā jūtas laureātes godā, Vita Eizentāle bija nedaudz samulsusi: – Vai gan sabiedriskajā darbā viens pats var ko paveikt? Bez atsaucīgiem cilvēkiem, ar ko strādāju kopā, es nebūtu nekas.
Savukārt vēstulē par Agitu Kalniņu tika novērtēta viņas spēja "otas pieskārienu audeklam nomainīt pret pieskārienu biznesam", vadīt lielu kolektīvu, griba palīdzēt arī tiem, kam neklājas tik viegli.
Arī šā gada konkursa uzvarētājām pēc Eiroparlamenta deputātes Ineses Vaideres ielūguma ieplānots brauciens uz Briseli.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
ANITAS BRIŠKAS foto