SARKAŅU pagastā, Biksērē pie ezera, no 18. līdz 22. jūnijam notiks 3. uguns skulptūru festivāls.
– Festivāla darbā piedalīsies uguns skulptūru tēlnieki Kārlis Īle, Andris Džiguns, Gundars Kozlovskis, Agnese Rudzīte, Inese Valtere-Ūlande, Gundega Evelone, Maija Puncule, Armands & Armands Vecvanagi, kas savus darbus interesentiem prezentēs 22. jūnijā, īsi pirms pusnakts, kad notiks skulptūru dedzināšana. Pasākumu kuplinās viesi: uguns žonglieru grupa „Fire Spirit", perkusionistu apvienība „Pulsa efekts", uguns mākslinieks „Aļoš" un muzikālais projekts „Mallemuck". Izveidotās skulptūras apmeklētāji varēs apskatīt jau no pulksten 18, lai katram būtu iespēja salīdzināt skulptūras kā vides mākslas objektus un tās izjūtas, kas rodas, redzot tos sadegot, – informē projekta vadītāja Valda Kļaviņa. – Uguns skulptūru festivālu Biksēres estrādē 22. jūnijā ieskandinās Sarkaņu un Dzelzavas pagasta pašdarbības kolektīvi. Festivāla norisi un pašdarbības kolektīvu veidoto kultūras programmu apmeklētāji varēs noskatīties bez maksas. Pēc skulptūru dedzināšanas pusnaktī uz zaļumballi estrādē aicinās grupa „Velves".
Autore: BAIBA MIGLONE