Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Lubānas vidusskolai —100

Redakcija

Autors • 16.06.2010.

Lubānas vidusskolai —100
Burtu lielums

Jubilejas salidojums. Jauni un ne tik jauni 5. jūnijā gan kājām, gan dažādu marku automašīnās steidzas uz Lubānas jauno skolu, kas arī jau svin 45 gadu jubileju.

Skolas vestibilā notiek absolventu reģistrācija un arī neparastas tikšanās, pat pēc vairākiem gadu desmitiem, kad jāiepazīstas no jauna. Pēc tam visus viesus pulcē nesen izremontētais Lubānas kultūras nams uz koncertu. Laiku pa laikam atskan priecīgi atkalredzēšanās sveicieni. Zāle ir pārpilna. Un tad ar programmas vadītāju A. Andersones un A. Dekšņa parādīšanos sākas svinības.

Pēc īsas direktores M. Krustas uzrunas vairāki skolotāji saņem pateicības rakstus par pašaizliedzīgu darbu skolēnu interešu un spēju izkopšanā.

Īpašu godinājumu aplausu un ziedu veidā bauda pirmā pēckara izlaiduma absolventi, kas arī pēc 60 gadiem ir ieradušies diezgan kuplā skaitā. Viņu ceļš uz izglītību un savu vietu dzīvē ir bijis vissūrākais, gan savas pārliecības, gan materiālo apstākļu dēļ, jo bija pēckara laiks un Staļina režīms.

Koncerts ar savu saturu neatstāj vienaldzīgu nevienu. Katras desmitgades absolventus uzrunā tā laika dziesmas, dejas, pat ierindas skate ar visiem atribūtiem, dziesmu. Bet koncerta vadītāju teiktais atsauc atmiņā skolas laika svarīgākos notikumus un panākumus dažādos konkursos, sporta sacensībās, dziesmu un deju svētkos utt.

Jūtams, ka svētku viesus īpaši aizkustina bijušo absolventu G. Dzilnas un G. Feldmaņa dziedātā dziesma "Peld lielā jūrā lasis". Un skolotāju izpildījumā – popiela ar ieročiem. Nu ļoti ekskluzīvi!

Fotografēšanās. Salidojuma saviesīgā daļa pie galdiņiem skolas sporta zālē. Prieks par atkalredzēšanos kļūst arvien skaļāks.

Gaiteņos izvietotajos stendos katrs var atrast absolventu sarakstā savu vārdu un aplūkot klases izlaiduma bildi. To arī darām. Jauki.

Fizikas kabinetā iespējams noskatīties filmu par iepriekšējo salidojumu. Bet pēc pulksten 22 skolas zālē aicina dejot vai klausīties mūziku ansamblis "Klaidonis". Un kur tad vēl salūts!

Par visu ir domāts un daudz darīts, lai šis svētku mirklis starp daudzām darbdienām vēl ilgi paliktu atmiņā. Tāpēc sakām paldies skolas kolektīvam, kā arī pārējiem šī salidojuma atbalstītājiem. Lai darbaprieks, veiksme un panākumi pavada jūs turpmākajos darbos!

Mazliet skumji, ka mūsu vecajiem koristiem neizdevās uzdziedāt, jo bija mūsdienīgi skaļi. Un dziedātāju arī laikam nebija vairāk par desmit. Varbūt nākamreiz…

1954. gada absolvente
GUNA OSTROVA

IVETAS PEILĀNES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px