Ar svētku pasākumu Tukuma novada Valgumā noslēdzies "Latvijas Avīzes" rīkotais konkurss "Sieviete Latvijai 2010". Divpadsmit laureātu sarakstā šoreiz bija trīs Madonas novada aktīvās un darbīgās sievietes, bet divas no viņām – Dzintra Karavaičuka un Vita Eizentāle – ir kļuvušas par galvenās balvas īpašniecēm savās nominācijās, uz mūsu novadu atvedot simbolu – kristāla kurpītes.
Pateicoties ieteikuma vēstulēm, nominācijā "Sievietei par uzdrīkstēšanos būt uzņēmējai" galveno balvu saņēma Bērzaunes pagasta SIA "TD Sveķi" īpašniece Dzintra Karavaičuka, bet SIA "Turbo AK" īpašniece un vadītāja Agita Kalniņa no Bērzaunes pagasta iekļuvusi šīs nominācijas laureātu vidū.
Nominācijā "Sievietei par nesavtīgu darbu sabiedrības labā" galvenās balvas ieguvēja ir vestēniete Vita Eizentāle, kas strādā par Vestienas informācijas un konsultāciju centra konsultanti, ģimenē – gādīga māmiņa četriem dēliem. Gaviļnieces sveikt bija ieradies arī novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters.
Konkursam, ko rīkoja jau 13. gadu, "Latvijas Avīze" aicināja rakstīt par Latvijas sievietēm un viņu nenovērtējamo veikumu – gan savā ģimenē, gan uzņēmumā, gan pagastā un pilsētā. Madonas novada sievietes tika ieraudzītas, pateicoties Anitas Briškas, Irēnas Pretkalniņas, Inetas Zvirgzdiņas, Ilgas Sabitovas un citu rakstītāju ieteikuma vēstulēm. Šogad tika saņemts ap 200 vēstuļu no visiem Latvijas novadiem.
Sirsnīgi sveicam Madonas novada trīs darbīgās, enerģiskās un aktīvās konkursa "Sieviete Latvijai 2010" laureātes!
Autore: IVETA ŠMUGĀ