ĒRGĻU novadā tāpat kā visā Latvijā vakar, 14. jūnijā, tika pieminēti notikumi pirms 70 gadiem, kas tautā iegājusies kā Baigā vasara, jo atnesa represijas un postu daudzām jo daudzām latviešu ģimenēm.
– Plānots, ka pie piemiņas akmens laukumā pie Ērgļu novada pašvaldības ēkas klātesošos uzrunās Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis, arī es pati, dziedās tautas mūzikas kopa „Pulgosnieši". Protams, iet laiks un arvien mazāk paliek gan 1941., gan 1949. gada represiju aculiecinieku, taču tās skārušas vairumu latviešu dzimtu, tāpēc arī jaunākajai paaudzei ir jāstāsta par šiem notikumiem, – vakar sarunā ar „Staru" atzina Ērgļu novada kultūras darba organizatore Sandra Avotiņa. Atceres brīdis un ziedu nolikšana notika arī pie piemiņas akmens Sidrabiņos.
Autore: BAIBA MIGLONE