Konstatēto gadījumu skaits, kad velosipēds tiek vadīts alkohola reibumā, arvien pieaug, tāpēc policija atkārtoti atgādina, ka par šo pārkāpumu paredzēts naudas sods no 20 līdz 60 latiem atkarībā no konstatēto promiļu daudzuma.
Tāpat gadījumā, ja pārkāpumu būs izdarījis iedzīvotājs, kam ir ieroča nēsāšanas atļauja, uz vairākiem mēnešiem būs jāšķiras arī no tās. Iedzīvotājiem ir pēdējais laiks atcerēties un iegaumēt, ka velosipēds ir transporta līdzeklis. Velosipēda vadītājs, piedaloties ceļu satiksmē, ir vienlīdz atbildīgs kā citu transporta līdzekļu vadītājs un gadījumā, ja viņš ir alkohola reibumā, uz ceļa var izraisīt pat ļoti bīstamas situācijas.
Autore: DACE JUKĀMA,
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas
vecākā inspektore