Šīs nedēļas nogale, sākot ar ceturtdienu, apkārtnes skolās iezīmējas ar izlaidumu laiku. Smaržo meijas un ziedi, un uzmanības centrā ir devīto klašu audzēkņi. Svinīgajā sarīkojumā skolas zālē vai pašvaldības kultūras namā tiek saņemtas apliecības par pamatizglītības apgūšanu, tiek sveikti klašu audzinātāji un jaunieši – ir skaisti un nedaudz smeldzīgi, jo nākamajā mācību gadā pamatskolu absolventi sevi apliecinās jau citā vietā.
Sarkaņu pamatskolu šogad beidz deviņi skolēni – visi sekmīgi, talantīgi un skolas kolektīva ieredzēti.
– Salīdzinot ar citu gadu absolventiem, šī klase ir ļoti spēcīga, – neslēpj Sarkaņu pamatskolas direktore Baiba Pētersone. – Bija gandarījums ar viņiem strādāt – ļoti zinātkāri, apķērīgi un aktīvi bērni. Klasē valdīja labs tonis gan pret mācībām, gan sabiedriskajiem pienākumiem – tieši devītie bija tie, kas vadīja skolas līdzpārvaldi, avīzi un organizēja daudzus skolas pasākumus.
Nākamajā mācību gadā Sarkaņu pamatskolā būs astoņi devīto klašu audzēkņi. – Tendence skolēnu skaitam samazināties, ko redzam visā valstī, uzrādās arī mūsu skolā, bet Sarkaņu pamatskola apdraudēta nav, tā darbosies arī jaunajā mācību gadā, – uzsver iestādes vadītāja.
Direktore pauž prieku par skolas šā gada absolventiem, jo kopā ar audzinātāju Inesi Sudāri, skolotājas mudināti un atbalstīti, visi kopā paveikuši lielas lietas.
– Kā sastrādājāmies? – pārjautā skolotāja Inese Sudāre. – Ļoti labi, jo mani audzināmie ir bērni, kas grib darīt un kam ir interese darīt. Visi piedalījās skolas pulciņos, pat tie, kas bija laiskāki, piemērojās izdarīgo režīmam.
Taujāta par jauniešu tālāko ceļu, klases audzinātāja pauž, ka meitenes vēlas mācīties vidusskolā vai ģimnāzijā, puiši iecerējuši doties uz arodvidusskolu.
– Ilze Drozdova divus gadus bija skolas avīzes „Skurstenis" redaktore, dažādu pasākumu organizatore, ģitārpulciņa un ansambļa dalībniece, – lepojas audzinātāja.
– Artūrs Gotters ir cilvēks, kas māk pārējos sasmīdināt.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 12.06.2010.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto