Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

“Labākie gadi” piedalās svētkos Valmierā

Redakcija

Autors • 12.06.2010.

“Labākie gadi” piedalās svētkos Valmierā
Burtu lielums

5. jūnijā Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā, notika VII Vislatvijas vidējās paaudzes deju svētki „Līklocis", kuros piedalījās un Madonas novada dejotāju saimi pārstāvēja Sarkaņu pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs „Labākie gadi".

VII Vislatvijas vidējās paaudzes deju svētkus rīkoja Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūra sadarbībā ar Valmieras domi un Valmieras kultūras centru.

Svētku koncerta nosaukums „Līklocis" ļoti labi raksturo šo svētku būtību. Tas ir kā cilvēka dzīves ceļš cauri gadiem un laikam, kā vēja pūsma, koka šūpošanās vētrā, upes plūdums cauri uzkalniem un pa līdzenumu, apkārt klintīm un pāri krācēm, dzīvnieka skrējiens bēgot un pakaļ dzenoties. Līklocis – maigums, mīļš skatiens, pasniegta roka un atbalstošs plecs, ģimenes jūtu ceļš, spēja piedot, pacelt un mīlēt. Līklocis – kustība dejā, vedot pa dejas ceļu un pret, izvijot dejas soļus zīmējumā kā vēstījumu par dejas ideju, saturu un emocionālo iedarbību. Līklocis – ieausts segās, ieadīts zeķēs un cimdos, pārmantots paaudzēs kā svētības zīme un apliecinājums latviešu tautas gara kultūras mūžībai.

Svētku veidotājiem kopā ar dejotājiem lieliski izdevās realizēt koncerta koncepciju. Kā koncerta nobeigumā savā apsveikumā uzsvēra Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs Inesis Boķis, šis sestdienas vakara saulriets J. Daliņa stadionā bija skaistākais šajā gadā, tāpēc valmieriešu, Valmieras viesu vārdā paldies tiem 4600 dalībniekiem no Rīgas, Vidzemes, Zemgales, Kurzemes un Latgales novadiem, kas veidoja krāšņus deju rakstus.

Koncertu noskatījās ap 2000 apmeklētāju, kas novērtēja ne tikai aizraujošos 211 kolektīvu veidotos deju līkločus, bet arī īpašo atmosfēru.

Vidējās paaudzes deju kolektīvu svētki notiek reizi četros gados. Deju kolektīvs „Labākie gadi" piedalījies arī svētkos Liepājā, Gulbenē, Bauskā. Kolektīva dalībniekiem svētki Valmierā ļoti patika. Laba organizācija, skaista pilsēta, brīnišķīgs laiks un apkārt daudz smaidošu seju – gan deju laukumā, gan skatītāju rindās. Kā atzina paši dejotāji, bija vērts mācīties obligāto repertuāru, lai būtu šeit, starp savējiem, jo daudzi deju kolektīvi iepazīti ne tikai pēc nosaukuma, bet arī kopīgos koncertos visdažādākajās Latvijas vietās.

Autore: VALDA KĻAVIŅA,
tautas nama „Kalnagravas" direktore

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px