Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Pāri jūrai – ar prāmi uz Stokholmu

Redakcija

Autors • 12.06.2010.

Pāri jūrai – ar prāmi uz Stokholmu
Burtu lielums

Svētdien, 30. maijā, kad saulīte bija uzkāpusi pašā zenītā, mēs visi un jaukās ekskursijas vadītājas Edīte Zaube un Daiga Rubene ar SIA "Ceļavējš" autobusu devāmies ceļā uz Rīgu, lai tālāk ar prāmi "Tallink Silja" ceļotu pāri jūrai uz Stokholmu.

Ekskursija, kuras galamērķis bija skaistā Stokholma, Degumnieku pamatskolas 8., 6. klases skolēniem un vēl citiem līdzbraucējiem kļuva par lielisku un saliedējošu pasākumu. Lai arī tajā devās ne tikai skolēni, bet arī viņu klases audzinātājas, vecāki, brāļi, kas savā starpā iepriekš nebija pazīstami, tas netraucēja ceļojuma dienas pavadīt, cik vien labi iespējams.

Uzkāpjot uz kuģa, katrs iekārtojāmies savās kajītēs, kas bija mājīgas un omulīgas.
Pusseptiņos vakarā visi devāmies uz konferenču telpu, kur mums bija tikšanās ar kruīza prāmja vadītāju. Vadītāja katram izdalīja anketas, kas bija jāaizpilda, laimīgā ceļojuma loze krita Reinim Iesaliņam no 8. klases.

Vakara gaitā notika prezentācija par Stokholmu, kur varēja iepazīties ar apskates objektiem. Sākumā likās, kādēļ gan būtu vajadzīgs klausīties, taču tā bija sagatavošanās, lai atvērtu acis un vēlētos iepazīt nezināmo pilsētu Stokholmu.
Uz prāmja garlaicīgi nebija nevienam, jo tika apskatītas un izmantotas visas piedāvātās iespējas – konferenču telpa, sauna, peldbaseins, rotaļu istaba bērniem, veikali, karaoke un šovs.

Vakara gaitā gan lielie, gan skolēni piedalījās dažādās atrakcijās, kur no visas grupas kopumā laimējām desmit pārsteiguma balvu.

Par īpašu piedzīvojumu izvērtās piedalīšanās karaoke, šķita interesanti dziesmās sacensties ar ārzemniekiem.

Dziesmas nomainīja jūras vēji, kas mums čukstēja, ka nemanot ir pienākusi pusnakts un jādodas gulēt.

Austot pirmajiem saulesstariem, agri no rīta dodamies ārā uz klāja, lai pavērtos uz apkārtni, ieraudzītu Zviedrijas īpatnības: daudz saliņu, ko sadala lielāku un mazāku kanālu tīkls. Līdz ar to galvenais transports ir kuģīši, kas kursē nepārtraukti.

Pulksten vienpadsmitos no rīta (pēc mūsu laika) esam jau Stokholmā, degam nepacietībā apskatīt pilsētu.

Dodoties uz Vasa muzeju, pa ceļam uzmanību saista nacionālais kultūras vēstures muzejs – Nordiska Museet. Muzejā ir apskatāmi viena no populārākajiem zviedru gleznotājiem Carl Larsson darbi, kā arī citu izcilu zviedru mākslinieku darbi, kas atspoguļo zviedru mākslas zelta laikmetu.

Tūristu iespaidīgākais apskates objekts ir Vasa muzejs, kas veltīts bēdīgi slavenajam nogrimušajam karakuģim. Vasa kuģis būvēts 1621. gadā. Ar ko ir slavens šis kuģis? Vairākus gadsimtus, līdz 1956. gadam, tas ir nogulējis Baltijas jūras dzelmē.
Septiņpadsmit gadu esot pagājuši kuģa iekonservēšanai, kamēr 1991. gadā te atvēra muzeju. Tajā ir attēlota apkalpes sadzīve, kuģa būvēšanas tradīcijas. Vasu uzskata par vienu lielu, milzīgu puzli, kur tūkstošiem sīku detaļu tika saliktas atpakaļ kuģī, trūkstošās detaļas aizstātas ar jaunām gaišākā krāsā nekā oriģinālās, lai varētu atšķirt. Kuģis ir izcils ar savu varenību, lielajiem apmēriem un greznajiem kokgriezumiem.

Virzoties tālāk uz priekšu, mūs sagaida bioloģijas muzejs – ēka, kuras ārējais izskats līdzinās viduslaiku baznīcai. Bez ievērības nedrīkst atstāt Stokholmas simbolu – rātsnamu, kur notiek ne vien politiskās diskusijas, bet arī ikgadējā Nobela prēmijas laureātu balle.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 12.06.2010.

Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA

AUTORES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px