1. jūnijā Rīgā tika atklāta strūklaku sezona, bet Madonas pilsētā tā tradicionāli sākās vienlaikus ar pavasara sakopšanas talku aprīļa beigās. Iespējams, nedaudz par agru, jo, kā rāda līdzšinējā pieredze, tieši ap pēdējā skolas zvana laiku, tāpat pirms gadskārtējiem pilsētas svētkiem strūklakai Saieta laukumā gadās pa kādai ķibelei, kad tā uz laiku pārstāj darboties. Arī šis gads nebija izņēmums. Labi, ka to izdevās salīdzinoši ātri salabot, un tā, kā parasti, atkal priecē gan madoniešus, gan pilsētas viesus.
Kāpēc strūklaka Madonas pilsētas centrālajā laukumā tomēr darbojas ar pārtraukumiem un ik pa brīdim tā ir jālabo un jāpiepucē, lūdzu komentēt Madonas pilsētas pārvaldes vadītāju Gunti Ķeveri.
– Problēmas strūklakas darbībai sagādā dažāds piegružojums. Ūdens baseinā no netālu augošajiem kokiem krīt lapas, lāpstiņas sadilst, gadās, ka sūknis pārdeg. Nekādas aizsardzības diemžēl pret to nav. Risinājums tiek meklēts, bet pagaidām to nav izdevies atrast. Rezultātā vairākas reizes sezonā strūklakas baseins ir jātīra vai pat jāmaina motors, lai tā atkal darbotos, – situāciju skaidro Guntis Ķeveris.
Šopavasar vienlaikus ar strūklakas baseina tīrīšanu tika veikti arī citi darbi. Nokrāsota baseina pamatne, kas bija jau pabalējusi, bet tagad zaigo zilganos toņos: īpaši skaists skats paveras no augšas. Nedaudz tika pielaboti arī sūkņi, un nu ūdens šaltis uzvijas lielākā augstumā. Tāpat tika aizbetonētas izdrupušās vietas.
– Šajā sezonā nekas cits vairs netiks veikts, bet nākamgad, iespējams, nokrāsosim betona malas, lai strūklaku vēl vairāk atdzīvinātu, un varbūt tā būs arī ar ūdens šaltīm kuplāka, – uzsver Guntis Ķeveris.
Vaicāts, kādi labiekārtošanas darbi šogad Madonas pilsētā vēl tiks veikti, Madonas pilsētas pārvaldes vadītājs vērš uzmanību, ka šim mērķim līdzekļi šā gada budžetā nav paredzēti. Nepieciešamības gadījumā katrs gadījums vai jauna ideja tiks izvērtēta atsevišķi un tad pieņemts lēmums.
Tomēr, neraugoties uz līdzekļu trūkumu, jauni vaibsti blakus tradicionālajiem puķu torņiem un puķu dobēm Madonas pilsētā parādās arī šogad, kā, piemēram, Tirgus ielā, netālu no kinoteātra „Vidzeme", novietne velosipēdiem, ko var jau izmantot. Tādas Madonas pilsētā būs četras, vēl viena – Ērgļu novadā pie Ērgļu vidusskolas. Tas gan – pateicoties vēl pirms novadu izveidošanas izstrādātajiem un atbalstītajiem projektiem. Plašāk par to kādā no laikraksta nākamajiem numuriem informēs Madonas novada pašvaldības tūrisma informācijas centra vadītāja Sanita Soma.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto