Iepriekš „Stars" jau informēja par Madonas pilsētas 1. vidusskolas gūto atzinību konkursa „Mans skolas autobuss" 5.-9. klašu grupā un iespēju paviesoties Šveices Konfederācijas vēstniecībā Latvijā aprīļa beigās. Par dalību konkursā un skolēnu iespaidiem – plašāk šajā rakstā.
5.b klase ar savu skolotāju Jolantu Riekstiņu konkursam iesūtīja pasaku par „Zizīša ceļojumu uz Šveici". Jolanta Riekstiņa pastāstīja: – Tā kā konkursa mērķis bija izstrādāt uzvedības noteikumus autobusā, klases meitenes ierosināja izveidot šādu tēlu, kas dodas ceļojumā uz Šveici (konkursu rīkoja arī Šveices Konfederācijas vēstniecība Latvijā, tāpēc šāds galamērķis) autobusā kopā ar labiem un sliktākiem tēliem. Kopīgi ar bērniem šos dažādos tēlus ievietojām pasakā un stāsta veidā uzsvērām, ko vajag un nevajag darīt autobusā.
5.b klases skolēni atzina, ka visbiežāk neuzvešanās autobusā ir garlaicības sekas un tad gribas pastaigāt pa autobusu, skaļi sarunāties ar pārējiem līdzbraucējiem, kas tomēr transportlīdzeklī nav ieteicams. Tādēļ arī stāstam par Zizīti tika pievienotas spēles, dziesmas un mīklas, kas varētu kliedēt garlaicību tālajā ceļā. Arī paši skolēni ceļojuma laikā uz vēstniecību ievēroja sevis izvirzītos noteikumus, un garlaikoties neļāva klases puišu dziedātās dziesmas.
Kad Madonas pilsētas 1. vidusskolas skolēni uzzināja konkursa rezultātus, viņi sākotnēji domājuši, ka ceļos uz pašu Šveici, taču tagad secināja, ka arī iespēja viesoties rezidencē un tikties ar vēstnieci Gabrielu Nutzi Sulpizio, interaktīvā veidā uzzināt vairāk par Šveici, bet pēc tam doties uz Rīgas Zooloģisko dārzu bija gana laba. 5.b klases skolniece Ieva dalījās iespaidos: – Vēstniecībā mūs sagaidīja pati vēstniece, kas bija ļoti jauka un smaidīga sieviete. Mēs sadalījāmies 5 komandās un spēles veidā atbildējām uz erudīcijas jautājumiem saistībā ar Šveici. Iepriekš tam bijām nedaudz gatavojušies, jo skolotāja mums uzdeva sadalīties 8 grupās un sagatavot nelielu prezentāciju par dažādām tēmām, piemēram, Šveices simboliem, tradīcijām un tamlīdzīgi. Tāpēc atbildes uz daudziem jautājumiem jau zinājām, bet daudz ko uzzinājām arī no jauna.
Tagad skolēni zina gan to, ka vēstniecība atrodas ļoti skaistā ēkā, kurā agrāk bijis bērnunams, gan to, cik sirsnīga ir vēstniece Gabriela. Atklājās arī interesanti fakti par Šveici. Tā, piemēram: Šveici neapskalo neviena jūra, taču tās flotē ir 25 kuģi; uz 1600 Šveices iedzīvotājiem ir viena banka; Šveicē ir 4 oficiālās valodas: vācu, franču, angļu un retoromāņu. Skolēnus ļoti patīkami pārsteidza arī viesmīļa Jēkaba, kas viņus apkalpoja un pasniedza ēdienus, prasmes žonglēšanā ar šķīvjiem. Pēc viesošanās vēstniecībā viņi devās uz Rīgas Zooloģisko dārzu, kur bērnus izvadāja gids.
5.b klase un skolotāja Jolanta Riekstiņa teic paldies Madonas pilsētas 1. vidusskolai un Madonas novada domei par atbalstu autobusa sagādāšanā braucienam uz Rīgu, kā arī skolotājai Līgai Ozdobai par neatsveramo palīdzību stāstiņa izveidē.
Autore: LAURA VOITIŅA
Foto no personiskā arhīva