Ielecam vasarā kopā, sadevušies roku rokā. Beidzot ir pienākusi ilgi gaidītā vasara – tik neparedzami burvīgā. Katrs to sagaida citādāk, taču arī šogad bērni un jaunieši no Varakļānu novada varēja doties uz pašu vadīto un radīto pasākumu „Bērni bērniem".
Šis pasākums Varakļānu vidusskolā jau ir tradīcija, kas tiek veidots par godu Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai, un neatņemama vasaras sākšanās pietura. Bet šogad tas bija iekļauts projekta „Lec!" norisē, ko atbalsta programma „Jaunatne darbībā". Tā kā projekta „Lec!" veidotāji ar katru pasākumu palecas augstāk, apgūstot ko jaunu un gūstot lielu pieredzi, un saņemot atbalstu no programmas „Jaunatne darbībā", pasākums bija bagātīgāks un saistošāks.
Tā bija skaista 29. maija sestdiena. Rīts sākās jau agri, lai paspētu sagatavot atrakcijas, kurās varētu pārbaudīt savus spēkus. Varakļānu estrādes teritorija bija kā metropole, atrakciju vadītāji nemitīgi rosījās, padarot mierīgo parka ainavu par mainīgu kaleidoskopa attēlu. Arī debesis juta silto enerģiju, ko deva mūsu sirdis, notika piesātinātās enerģijas maiņa starp debesīm un zemi. Laiks mūs lutināja…
Visas atrakcijas jau sagatavotas, mīlīgs satraukums vēl sirdij liek skriet ātrāk, un pienāk pulksten 12, kad kopā nāk jaunieši, bērni un ģimenes, lai piedalītos šajā pozitīvisma apmaiņā. Viņiem bija iespēja piedalīties 21 atrakcijā: vairākās komandu stafetēs, glāzīšu sakārtošanā piramīdās, šautriņu mešanā, boulingā, Sūklī Bobā… Lai vasaras tuvošanos padarītu vēl spilgtāku, par piedalīšanos atrakcijā katrs saņēma konfekti, kas saldi kusa uz mēles. Taču labāko rezultātu īpašnieki sacentās savā starpā par „Bērni bērniem" megačempionu titulu.
Laiks paskrēja ātri. Visas atrakcijas jau izmēģinātas, savi spēki parādīti, vēl tikai jāierodas uz pasākuma noslēguma koncertu, kur paziņos arī labākos no labākajiem visās atrakcijās. Koncerta vadmotīvs bija „Katra roka spēj dāvāt skaistumu, katra roka Eiropā", lai apzinātu savu unikalitāti un spēju paveikt to, ko citi nedara kā tu. Koncertu vadīja četru profesiju pārstāvji, kas pasauli arī padara skaistāku. Dārznieks, Pavārs, Mākslinieks un Mūziķis. No sākuma viņi ilgi strīdējās par to, kura profesija ir vislielākā māksla, taču beigās nonāca pie secinājuma, ka katrā no mums ir daļiņa no visa, katrā ir kaut kas īpašs, un tikai kopā mēs radām pasauli tādu, kāda tā ir.
Papildus pasākumam noritēja arī zīmējumu konkurss „Mana roka dāvā skaistumu", un paši labākie saņēma apbalvojumus. Koncertā piedalījās daudz jauniešu, kas bija gatavi parādīt sevi un likt mums pasmaidīt. Uzstājās visi Varakļānu vidusskolas tautas deju kolektīvi, dziedāja jaukā Roberta Šminiņa, kā arī dziedāja mūsu kaimiņi, puišu kvartets „Dekšāru cīruļi".
Šī diena bija tik bagāta ar pozitīvismu, piedzīvojumiem un krāsainību. Tā mūs sagatavoja vasarai, vēl tikai visi kopā nodejojām „Bērni bērniem" himnu „Pasaule, pasaulīt", jo tikai dodot mēs saņemam pretī. Ielecam vasarā, un lai tā ir tikpat krāšņa kā pasākums „Bērni bērniem"!
Autore: IEVA GARANČA,
Varakļānu vidusskolēnu pašpārvaldes prezidente
un projekta „Lec!" veidotāja