Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Dome palīdz policijai

Redakcija

Autors • 31.05.2010.

Dome palīdz policijai
Burtu lielums

Plašsaziņas līdzekļos regulāri parādās informācija par problēmām, kas saistītas ar iekšlietu struktūrā esošo iestāžu nodrošinājumu, it īpaši degvielu. Viena no iestādēm, kur šis jautājums ir īpaši aktuāls, ir Valsts policija. Viens no risinājumiem ir griezties pēc palīdzības pašvaldībā.

Piemēram, Gulbenes novada dome apstiprināja lēmumprojektu par sadarbības līgumu ar Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldi, kas paredz benzīna trūkuma nomāktajam Gulbenes policijas iecirknim piešķirt degvielas kartes par 300 latiem mēnesī.

„Vairāk ne santīma"

Ar lūgumu piešķirt līdzekļus degvielas iegādei vasaras mēnešiem Madonas novada domē vērsās arī Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas policijas iecirkņa priekšnieks Vasilijs Himuļa.

– Teritoriālā reforma mums nogrieza visu, kas vien bija iespējams, sākot ar darbinieku skaitu, algām un transportu un beidzot ar atvēlēto finansējumu savu funkciju veikšanai. Salīdzinot ar aprīli, maijā samazināts ir arī degvielas apjoms. Noziedzības līmenis ir palicis stabils, tādēļ ar šo degvielas apjomu mums vienkārši nepietiek. Kriminālpolicijai degviela beidzās jau šā mēneša beigās, patruļdienests, cerams, izvilks, taču, ja vasarīgais laiks saglabāsies, arī izbraukumu noteikti būs vairāk un mums nepietiks degvielas, lai veiktu pašu nepieciešamāko. No Vidzemes reģiona pārvaldes un Valsts policijas vadības ir informācija, ka finansējums ir tāds, kā ir, un vairāk nebūs, respektīvi, slīcēju glābšana būs jāatstāj pašu slīcēju rokās. Piemēram, saimnieciskajām vajadzībām (pilnīgi visām) mums pagājušajā mēnesī atvēlēja Ls 5, par laimi, maijā iedeva Ls 35, bet kategoriskā formā ir paziņots: neprasiet, vairāk nebūs ne santīma. Daži iecirkņi jau ir vērsušies pie pašvaldībām pēc palīdzības, arī mēs izlēmām to darīt, kaut arī apzināmies, ka liekas naudas pašvaldībai, visticamāk, nav, – kārtējā Madonas novada pašvaldības domes sēdē ar lūgumu iespēju robežās palīdzēt iegādāties degvielu, kas ļautu nodrošināt patrulēšanu un sabiedrisko kārtību Madonas novadā, deputātus iepazīstināja Vasilijs Himuļa.

Jāpalīdz visiem novadiem

Domes deputāts Andris Sakne iecirkņa priekšniekam vaicāja, vai pašvaldība nevar palīdzēt nevis ar finansējumu, bet degvielu, taču Vasilijs Himuļa atzina, ka policija no pašvaldības to nevar pieņemt, jo KNAB to uzskatītu par interešu konfliktu.

Valdis Vucāns savukārt vēlējās zināt, vai iecirkņa vadība ar lūgumu palīdzēt ir vērsusies arī citos bijušā Madonas rajona novados.

– Uzskatu, ka šis jautājums visiem pieciem novadiem jārisina solidāri, un, ja tie nevēlēsies palīdzēt, tad arī mums tas nav jādara, jo neuzskatu, ka Madonas novadam būtu jāmaksā par policijas izbraukumiem uz citiem novadiem. Es arī šaubos, ka, saņemot palīdzību tikai no Madonas novada, jūs spēsit šos līdzekļus nodalīt un izlietot tikai mūsu novadā, – savu viedokli pauda Valdis Vucāns.

Vasilijs Himuļa gan norādīja, ka iesniegumā jau ir skaidri pausts, ka finansējums tiks izlietots tikai Madonas novada interesēs, un to nav grūti ievērot.

– Nebūs tā, ka šo degvielu izlietosim, kā ienāk prātā. Tā tiks piešķirta tikai Madonas novada iecirkņu inspektoriem, konkrētiem maršrutiem, un par līdzekļu izlietojumu tiek rakstītas atskaites, – skaidroja Vasilijs Himuļa.

Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters atbalstīja Valda Vucāna viedokli, ka Madonas policijas iecirknim pēc palīdzības jāvēršas arī citu novadu pašvaldībās, ko Vasilijs Himuļa arī solījās darīt.

Andrejs Ceļapīters aicināja kolēģus atbalstīt iecirkņa priekšnieka lūgumu, jo pretējā gadījumā policija novadā nespēs veikt savas funkcijas.

Arī Vineta Lamberte atzina, ka policijai šajā situācijā ir jāpalīdz, taču ir jāaktualizē kopējā problēma, kas saistīta ar dažādām valsts iestādēm.

– Mans piedāvājums ir rakstīt vēstuli Iekšlietu ministrijai, kurā būs pausta mūsu nostāja un attieksme. Šobrīd palīdzību lūdz policija. Man zināms, ka līdzīgā situācijā atrodas arī ugunsdzēsēji. Dzirdam, ka problēmas ir arī ātrajai palīdzībai. Vai tas viss būs jāpavelk pašvaldībai? – retoriski vaicāja Vineta Lamberte.

Deputāti, diskutējot par šo jautājumu, noslēgumā nolēma piešķirt Madonas policijas iecirknim degvielas iegādei kārtības nodrošināšanai Madonas novada teritorijā Ls 500 trim vasaras mēnešiem.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px