Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Brīdinošus uzrakstus iedzīvotāji ņem vērā

Redakcija

Autors • 31.05.2010.

Brīdinošus uzrakstus iedzīvotāji ņem vērā
Burtu lielums

Spodrības mēnesim noslēdzoties, būtu jābeidzas arī Madonas novada pašvaldības izsludinātajai akcijai, kad dārza atkritumi, zari, zaļā masa tiek izvesta par velti. Kā rāda iepriekšējo gadu pieredze, tā tomēr nenotiek.

Neraugoties uz noteiktajiem termiņiem un aicinājumiem iedzīvotājiem plašsaziņas līdzekļos nekraut un neveidot nelegālas izgāztuves pie atkritumu konteineriem, iepriekšējos gados turpinājās gan dārza atkritumu, gan zaru un lielgabarīta priekšmetu – vecās santehnikas, durvju, gultu, dīvānu utt. – nokraušana jau gadiem ierastajās vietās. Madonas novada pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļai nekas cits neatlika, kā izvest šādas atkritumu kaudzes par pašvaldības budžeta līdzekļiem vai visu gadu.

Šopavasar pēc Spodrības mēneša izsludināšanas Madonas novada pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļas vadītājs Aldonis Rībenieks pauda stingru apņēmību pielikt tam punktu, uzsverot, ka no Madonas pilsētas puses tā jau ir liela pretimnākšana iedzīvotājiem – Spodrības mēneša laikā bez maksas izvest dārza atkritumus, bet tas tomēr nevar turpināties visu gadu.

Lai šajā jautājumā ieviestu kārtību, jau pērn vairākās vietās, kur tradicionāli veidojās nelegālās atkritumu izgāztuves, parādījās brīdinoši uzraksti: „Stingri aizliegts nokraut zarus, zaļo masu, lielgabarīta izstrādājumus! Sods 20-50 LVL." Kā pamanīja „Stars", arī šogad ir izlikti šādi uzraksti, arī tur, kur iepriekš tie nav bijuši. Un vismaz dažviet iedzīvotāji ņem to vērā un vairs nekrauj ne zarus, ne zaļo masu, ne lielgabarīta priekšmetus.

Arī Madonas novada pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļas vadītājs Aldonis Rībenieks atzīst, ka situācija pamazām uzlabojas un ir vērojama tendence nelegālām atkritumu kaudzēm pilsētā samazināties.

– Kaut ko jau mēģinām lietas labā darīt, redzēs, kādi tam šovasar būs rezultāti. Ceram, ka atšķirībā no iepriekšējiem gadiem mums nebūs visu vasaru jāizved iedzīvotāju sakrautās „mēslu" kaudzes. Šādus brīdinošus uzrakstus kādās septiņās vietās izvietojām jau pagājušajā gadā. Dažviet tos ņēma vērā, bet citviet tie, kā saka, pazuda bez pēdām. Arī šogad tos esam uzlikuši. Gribētos iedzīvotājiem atgādināt, ka konteineru laukumi nav domāti ne dārza atkritumu, ne lielgabarīta priekšmetu nokraušanai. Ja kādam jātiek vaļā no vecām mēbelēm, santehnikas vai kādiem citiem lielgabarīta priekšmetiem, tad jāsazinās ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu un jāvienojas, bet tā nest no savas mājas vecās mēbeles un nokraut tās pie citām mājām, domāju, nav solīdi. Arī ar dārza atkritumiem katram mājas īpašniekam ir jātiek galā pašam. Var veidot komposta kaudzes vai arī izmantot pavasara sakopšanas talkas laiku, kad dārza atkritumus mēs izvedam par velti, – uzsver Aldonis Rībenieks.

Taču – ko darīt ar dārza atkritumiem, zaļo masu vasaras sezonā, ja nav nepieciešamības vai vēlmes veidot komposta kaudzi savas mājas pagalmā? Kā atbrīvoties no tiem, vai Madonas novada pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļa sniedz šādu pakalpojumu un dārza atkritumus izved par maksu?

– Ja šāda nepieciešamība rodas, vajag sazināties ar īpašuma uzturēšanas nodaļu un vienosimies. Dārgākā jau nav maksa par atkritumu izvešanu, bet gan par to noglabāšanu, – piebilst Aldonis Rībenieks.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px