Ja Farmācijas likums paliks pašreizējā redakcijā, tad 2011. gadā reorganizācijai vai likvidācijai ir pakļautas vairāk nekā puse visu Latvijas aptieku. Tas būs smags trieciens farmācijas nozarei. Tas sagraus to veselības aprūpes sistēmas daļu, kas pēdējo desmit gadu laikā attīstīta aptieku sektorā un šobrīd jau nodrošina plašu medikamentu pieejamību Latvijas iedzīvotājiem. Tas radīs jaunu cenu kāpumu zālēm.
Pēdējā laikā tiek izdarīts atklāts spiediens uz parlamentu un atbildīgajām amatpersonām, lai sagrautu esošo aptieku sistēmu Latvijā. Tas skars arī tās aptiekas, kas pieder farmaceitu asistentiem, farmaceitu ģimenes locekļiem un ārstiem.
Atsevišķas sabiedriskās organizācijas runā visu farmaceitu vārdā, faktiski izmantojot tos. Īpašu satraukumu rada mēģinājumi apšaubīt farmaceitu godprātīgu attieksmi pret klientiem, sasaistot to ar aptiekas īpašumtiesību jautājumu. Atskan pat tādi absurdi apgalvojumi, ka ierobežota konkurence aptieku starpā nākšot par labu sabiedrības veselības aprūpei.
Latvijas farmaceiti iestājas par to, ka veselības aprūpe un farmācijas nozare ir rūpīgi jāuzrauga. Jāsaglabā darbavietas farmaceitiem. Jāierobežo vertikālās integrācijas veidošanās, lai farmaceiti un ārsti nenonāk tiešā ārvalstu zāļu lielražotāju ietekmē. Jāierobežo agresīvā reklāma, lai nemaldinātu sabiedrību un neveidotu uzskatu, ka pārtikas piedevas ir ārstniecības līdzekļi. Jāsamazina zāļu ražotāju un izplatītāju ietekme uz farmaceita darbu.
Ar šo aicinām deputātus ļoti atbildīgi izvērtēt dažādus argumentus un atcerēties, ka jūsu rokās ir vairāku tūkstošu farmaceitu un viņu ģimeņu liktenis. Izmaiņas ir nepieciešamas ne tikai vairākiem tūkstošiem praktizējošu farmaceitu un to ģimenēm, bet ilgtermiņā arī visiem Latvijas iedzīvotājiem.
Vēstuli parakstījuši
233 farmaceiti un farmaceitu asistenti.