Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Kausu izcīņa Vecsaikavā

Redakcija

Autors • 27.05.2010.

Burtu lielums

Karstā saule sestdien neatturēja dambretes entuziastus pulcēties Vecsaikavā uz otro dambretes festivālu "Šulmaņu pirtsstūris". Tehnisku iemeslu dēļ šoreiz nenotika Madonas novada dambretistu birzs papildināšana ar jauniem stādījumiem, turpretī sacensību ievadā triju novadu pārstāvji ar ziediem sveica pirts īpašnieku Māri Šulmani apaļā jubilejā.

Optimāli noskaņojies cīņai par sacensību galveno balvu – Valda Masa ceļojošo kausu – bija dzelzavietis Jāzeps Juhņevičs, pieļaujot tikai trīs "miera līgumus" desmit cīņās, kā vienīgais neizjuta zaudējuma rūgtumu un kļuva par uzvarētāju (17 p. no 20). Tikai par punktu atpalika Viļānu novada favorīts Ilgvars Gritāns un Lubānas novadu pārstāvošais kausa dāvinātājs. Papildkritēriji labāki izrādījās viļānietim. Tūlīt aiz godalgoto trijnieka vietas ieņēma pārējie no septiņiem meistarkandidātiem – saikavieši Aivars Briedis un Mārtiņš Šulmanis, kā arī viļānieši Mārtiņš Asaris un vecmeistars Aleksejs Gritāns. Bet no pārējiem veiksmīgākā izrādījās madoniete Aina Ivanova, ieņemot astoto pozīciju un par to saņemot sacensību organizatora Mārtiņa Šulmaņa dāvāto minikausiņu. Otrā dāmu vērtējumā bija madoniete Teika Ūdre. Labāko desmitā iekļuva arī viļānietis Ēriks Saprovskis un liezērietis Elmārs Krampe.

Seniori (virs 60 g. v.) vienlaicīgi cīnījās par Mārtiņa Šulmaņa sarūpēto ceļojošo kausu, kas izcīņas apritē ir jau kopš 1975. gada. Šoreiz to no saikavieša Aivara Brieža savā īpašumā uz gadu pārņēma meirānietis Valdis Mass, par punktu apsteidzot dzelzavieti Jāzepu Juhņeviču, kam sekoja abi saikavieši – Aivars Briedis un Mārtiņš Šulmanis. Bet Ainu Ivanovu un Elmāru Krampi nedaudz apsteidza Aleksejs Gritāns. Jāpiebilst, ka šoreiz nepiedalījās Valda Masa kausa līdzšinējais ieguvējs viļānietis Ivans Volosanovs, bet starp spēlējošajiem vismiermīlīgāk noskaņotais bija viņa novadnieks Mārtiņš Asaris. Pavisam 55 partijās bija tikai 13 miera līgumu, un Mārtiņa kontā bija 5 no tiem.
Kamēr tika apkopoti sacensību rezultāti, nestartējot abiem saikaviešiem, pārējie cīnījās dambretes ātrspēles turnīrā, kam ļoti koncentrējies bija Valdis Mass. Kā vienīgā viņam nezaudēja tikai Aina Ivanova. Papildmačā par otro vietu Ilgvars Gritāns ar 2 : 1 pārspēja Mārtiņu Asari. Četurtā finišā bija Aina Ivanova, bet dienas absolūtais uzvarētājs Jāzeps Juhņevičs bija "izlādējies" un samierinājās ar septīto vietu.
Visi godalgoto vietu ieguvēji saņēma organizatoru sarūpētos diplomus un atzīšanas listes, kā arī suvenīrus.

Lai pasākums neciestu pavasara dārza darbu dēļ, nākamgad tas ieplānots 14. maijā. Valdis Mass izsaka pateicību Ingūnai Kaņeponei, kas palīdzēja skaisto diplomu sarūpēšanā, bet DK "Mārtiņš" – visiem, kuri kuplināja pasākumu.

Dambretes sezona vēl nav galā – Bērnu aizsardzības dienai veltītās sacensības notiks Viļānos jau 30. maijā, bet 13. jūnijā turpat – Latgales novadu atklātais čempionāts, kur tiek gaidīti arī kaimiņu novadu spēlmaņi.

Autors: M. VĪRS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px