Degumnieku pamatskolā pēdējais skolas zvans izskanēja septiņpadsmit skolēniem, kam tā bija īpaša diena.
Pirmās klases skolnieks Mārtiņš Šķēls ieskandināja zvaniņu, ar kā skaņām pirms deviņiem gadiem audzēkņi uzsāka skolas gaitas 1. septembrī.
Zvaniņš aicināja nesteigties, un atmiņās kavējāmies par skolas gaitām, par veiktajiem darbiem pamatskolā deviņu gadu garumā.
Katra klase kopā ar audzinātājām sveica ar priekšnesumiem un teica laba vēlējumus topošajiem absolventiem, audzinātājai un vecākiem.
Jauniešiem tika veltīti gan oficiāli apsveikumi, gan saņemts atbalsts no skolasbiedriem, izteikta pateicība un dāvināti ziedi audzinātājai Inetai Strodei, skolotājiem, tehniskajiem darbiniekiem, vecākiem un vecvecākiem.
Degumnieku pamatskolas direktore Ināra Logina, uzrunājot 9. klases audzēkņus, vēlēja viņiem neapstāties, jo "zinību kalnā" sasniegts tikai niecīgs posms, priekšā vēl ir smags un liels darbs, lai veiksmīgi nokārtotu eksāmenus un gūtu panākumus turpmākajā dzīvē.
Degumnieku pamatskolas direktores vietniece audzināšanas darbā Edīte Zaube pastāstīja:
– Pēdējā zvana dienā skolā ir sevišķi jauka un svinīga atmosfēra, ko rada dziesmas, priekšnesumi un apsveikumi. Par to, lai šī diena paliktu atmiņā, par skaistiem mirkļiem parūpējās 8. klases skolēni kopā ar audzinātāju. Viņi ar krāšņiem ziediem izdekorēja zāli un sagatavoja svētku apsveikumu 9. klasei.
– Septiņpadsmit skolēnu gatavojas beigt devīto klasi, bet vispirms – pamatskolas noslēguma eksāmeni. Veiksmīgi visiem nokārtot eksāmenus! Priecājos par audzēkņiem, par pozitīvo attieksmi pret mācībām. Ir neliels satraukums, bet skolotāji absolventus atbalsta, – teica direktores vietniece mācību darbā Daiga Ķevere.
Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA
AUTORES foto