Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Leļļu teātru festivāls Lubānā

Redakcija

Autors • 20.05.2010.

Leļļu teātru festivāls Lubānā
Burtu lielums

15. maijā atzīmējām Ģimenes dienu. Šajā dienā Lubānas pilsētas klubā visi tika aicināti uz leļļu teātru festivālu.

Festivāls Lubānā notika jau otro reizi. Doma aicināt kopā amatierteātrus, kas iestudē izrādes ar lellēm, radās, pateicoties tam, ka 2009. gadā Lubānas amatierteātris „Priekšspēle" iestudēja A. Čehova īslugas ar lellēm, ko gatavoja Lubānas mākslas skolas audzēkņi. Un kopš tā laika Lubānas aktieriem turpinās sadarbība ar Lubānas mākslas skolu leļļu būšanās.

Šogad Lubānas vidusskolas 3.-6. klases teātra pulciņš iestudēja trīs improvizācijas par latviešu tautas pasakas „Vecīša cimdiņš" tematiku, un daļa tika iestudēta ar Lubānas mākslas skolas audzēkņu darinātām lellēm.

Skatītāji redzēja arī Lubānas vidusskolas 1.-2. klases teātra pulciņa (vadītāja Anita Petrovska) iestudēto Dzidras Rinkules-Zemzares „Kā Ņauva meklēja draugus". Skolu teātru režisoriem patika Āra Feldmaņa attēlotais lugas galvenais varonis – kaķēns Ņauva. Visi aktieri tēloja pārliecinoši un droši, patiess prieks, ka bērnu vecāki bija iesaistījušies izrādes varoņu tērpu un masku darināšanā.

Pirmo reizi šajā festivālā piedalījās Sarkaņu pamatskolas teātra pulciņš (vadītāja Gunta Apele), kas dāvanā Lubānas skatītājiem atveda līdzi Guntas Kārkliņas ludziņu „Ilzītes kliņģerītis". Skatītājiem patika skaisti darinātās lelles, to spilgtās un priecīgās krāsas, kā arī jauno aktieru spēle.

Festivāla izrāžu parādi noslēdza Barkavas pamatskolas leļļu teātris „Delveri". Ar šo kolektīvu un kolektīva vadītāju Daci Cauni Lubānas aktieriem nu jau ir cieša draudzība. Viņi iepriekšējā dienā – 14. maijā – savā skolā nosvinēja kolektīva 15 gadu jubileju. Lubāniešus kolektīvs iepriecināja ar trim izrādēm. Pirmā bija bērnu pašsacerēts stāsts „Kā sivēntiņš laimi meklēja", sekoja muzikāls sveiciens ar „zeķīšu lellītēm" Lubānas mākslas skolas skolotājai Dacei Rudzītei, kas iepriekšējā festivālā mums visiem iemācīja šāda veida lelles gatavot. Ļoti spraiga un asprātīga bija pašu sacerētā izrāde „Stiprinieks pret raganu". Noslēgumā tika parādīts leļļu stāsts pēc Ineses Zanderes darba „Brālis un māsa" motīviem.

Pēc izrādēm festivāla dalībnieki turpināja draudzēties diskotēkā, kur dejas mijās ar jautrām atrakcijām. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja apskatīt Lubānas mākslas skolas audzēkņu darināto leļļu izstādi.

Visiem aktieriem novēlu veiksmīgi pabeigt skolas gaitas un izbaudīt vasaras brīvdienas, lai rudenī varētu atsākt nodarbības teātra mākslā un tad jau uz tikšanos nākamajā leļļu teātru festivālā!

Autore: ILZE KRAUKLE,
Lubānas kultūras nama režisore

AUTORES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px