Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Iespējamā Neo aizturēšana

Redakcija

Autors • 14.05.2010.

Burtu lielums

Šotrešdien plašsaziņas līdzekļos parādījās pirmās ziņas par iespējamo Neo aizturēšanu otrdien un kratīšanu raidījuma „De facto" žurnālistes Ilzes Naglas mājās. Ceturtdien kļuva zināms, ka aizturētais LU Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Ilmārs Poikāns ir atzinies, ka ir Neo. Viedokli par šīs nedēļas vētrainajiem notikumiem, kā rezultātā Saeimas opozīcija ir nolēmusi pieprasīt iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces demisiju, lūdzu izteikt Madonas novada domes priekšsēdētāju Andreju Ceļapīteru un Aronas pagasta pārvaldes vadītāju Andreju Piekalnu.

Divas galējības

– Es nepiekrītu viedoklim, ka šajā situācijā iekšlietu ministrei būtu jāatkāpjas. Policija veica savu darbu, un procesa virzītājs arī ir atbildīgs par visām tām lietām, ko organizē, par darbībām, ko ir uzskatījis par nepieciešamu šai sakarā veikt, – uzsver Andrejs Ceļapīters. – Bet es nepiekrītu arī otram viedoklim, tam, ka žurnālists ir absolūti ārpus jebkādām kriminālprocesuālajām darbībām, par ko tagad tāda vētra ir sacelta. Ja policija uzskata par nepieciešamu veikt kratīšanu, lai gūtu pierādījumus vai nostiprinātu lietā jau kādus zināmus faktus, ar prokurora sankciju tai ir tiesības to darīt arī žurnālista dzīvoklī. Tā ka te ir novērojamas divas galējības – gan attiecībā uz ministres demisijas pieprasīšanu, gan uz žurnālistu solidāro uzstāšanos, izveidojot I. Naglas aizstāvības fronti.

Cietumā nav jāliek

– Ja jāatbild uzreiz, bez iedziļināšanās, tad jāsaka – iekšlietu ministrei būtu jādemisionē. Žurnālistam tik vienkārši, kā saka, braukt virsū nevar. Lai veiktu kratīšanu žurnālista dzīvoklī, ir jābūt ārkārtīgi svarīgam pamatojumam. Es piekrītu Saeimas deputāšu V. Paegles un I. Čepānes teiktajam, ka, ja Latvijā nebūtu pētnieciskās, rokošās un atmaskojošās žurnālistikas, mēs vispār dzīvotu kā Leiputrijā un neko nezinātu, kas valstī notiek, kā tiek tērēta nodokļu maksātāju nauda, – spriež Andrejs Piekalns. – Un to pašu var teikt arī par Neo, kam pateicoties uzzinājām, kādas algas un ienākumus gūst valsts iestāžu un citu uzņēmumu darbinieki. Lieki gan bija publiskot privātuzņēmumos strādājošo ienākumus, jo tā tomēr ir uzņēmējdarbība, bet par pārējo gan nevajadzētu satraukties. Ja tiks rīkots mītiņš Neo aizstāvībai, arī es piedalīšos, jo esmu pārliecināts, ka Neo cietumā nav jāliek. Ne jau viņš ir vainojams pie „drošības caurumiem" VID datu sistēmās, par kuriem tik ilgi neviens nelikās ne zinis. Varbūt jāsoda būtu tie darbinieki, kas pieļāva un neko nedarīja, lai tos novērstu.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px