5. maijā Madonas kultūras namā Madonas Valsts ģimnāzija varēja palepoties un reizē arī pateikties saviem talantiem, tiem, kas nu jau uz beigu pusi ejošajā mācību gadā spējuši nest gan savu, gan savas skolas vārdu ārpus novada robežām.
Skolēnu, kam pateikties, MVĢ netrūka, jo gan mācību procesā, gan sportā, gan dažnedažādās radošās nodarbēs iesaistīto un panākumus guvušo skaits nav mazs.
Panākumu netrūkst
Kā centīgākos noteikti var atzīmēt Pēteri Rozenbaku no 12.b klases (1. vieta starpnovadu vēstures olimpiādē, 3. vieta starpnovadu bioloģijas olimpiādē, 1. vieta starpnovadu politikas un tiesību olimpiādē, 1. vieta valsts politikas un tiesību olimpiādē, 1. vieta starpnovadu ģeogrāfijas olimpiādē, 3. vieta valsts ģeogrāfijas olimpiādē; viņš šobrīd gatavojas piedalīties starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē Taivānā. Plašāka saruna ar viņu arī šodienas "Stara" 3. lpp.), Jāni Grudulu no 9. klases (3. vieta Latvijas vēstures starpnovadu olimpiādē, 3. vieta starpnovadu matemātikas olimpiādē, 1. vieta Zemgales novada matemātikas olimpiādē, 2. vieta starpnovadu fizikas olimpiādē, 1. vieta valstī komandā „Latvenergo" konkursā „eXperiments", 1. vieta starpnovadu olimpiādē „Pazīsti savu organismu", 2. vieta valsts olimpiādē „Pazīsti savu organismu", 1. vieta starpnovadu bioloģijas olimpiādē, 1. vieta valsts bioloģijas olimpiādē, 3. vieta kopsavilkumā Vidzemes Jauno ģeogrāfu skolā), Jāni Mārku no 12.b klases (1. vieta starpnovadu matemātikas olimpiādē, 2. vieta valsts matemātikas olimpiādē, 1. vieta starpnovadu fizikas olimpiādē, 2. vieta starpnovadu biznesa ekonomikas pamatu olimpiādē; viņš piedalījās arī valsts BEP olimpiādē un izcīnīja LU Ekonomikas un vadības fakultātes speciālbalvu), Aneti Poli no 12.b klases (1. vieta starpnovadu kulturoloģijas olimpiādē, piedalījās valsts kulturoloģijas olimpiādē, 2. vieta starpnovadu bioloģijas olimpiādē, 3. vieta valsts bioloģijas olimpiādē; viņa gatavojas starptautiskajai bioloģijas olimpiādei Dienvidkorejā). Šo skolēnu sarakstu varētu papildināt vēl un vēl.
Līdzās panākumiem dažādu priekšmetu olimpiādēs šajā mācību gadā nav trūcis arī sportisku sasniegumu un veiksmes skolēnu mācību firmu konkursā. Medaļas no novada un starpnovadu mēroga sacensībām, kā arī Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādes pārveda vairāki ģimnāzijas sportisti, taču šogad MVĢ labākā sportista tituls tika piešķirts Sintijai Skraustiņai, kas jau otro gadu pēc kārtas izgriež pogas ģimnāzijas puišiem. Jau minētajā skolēnu mācību firmu konkursa finālā firmai „White puff" tika piešķirta augstā 2. vieta, savukārt „Latvenergo" konkursā „eXperiments" ģimnāzijas komanda tika pie augstākā kaluma godalgas. Liela pateicība pienākas arī visu šo skolēnu pedagogiem, kuru pienesums ir jūtams katrā no šiem sasniegumiem.
Jautri un pārsteidzoši
Noslēdzoties pasākuma pirmajai – oficiālajai – daļai, publika varēja pārslēgties uz radošajiem talantiem. Septiņus MVĢ skolēnu sagatavotos priekšnesumus tika uzticēts vērtēt Madonas mākslas skolas skolotājai Ilzei Krastiņai, MVĢ absolventei un Madonas Zaļā kora dalībniecei Lolitai Krūmiņai, MVĢ sporta skolotājai Agnesei Caunei, grupas „Bruģis" dalībniekam Edmundam Vestmanim un šā raksta autoram.
Kopumā ģimnāzijas priekšnesumus varētu iedalīt divās daļās – vienā uzsvars tika likts uz šovu, otrā – talanta izpausmēm. Žūrija šoreiz augstāk vērtēja tos priekšnesumus, kuros talanta dzirksts bija izteiktāka, taču labu vērtējumu saņēma pilnīgi visi priekšnesumi, jo katrā bija, kur aizķerties acij, ausij vai prieka nervam. Kā jau šāda veida pasākumos pieņemts, uzsvars lielākoties tika likts uz muzikālo talantu izpaušanu. Tikai viens no priekšnesumiem – Dāvja Ivanova no 12.b klases video ar paša uz motocikla izpildītajiem trikiem. 10.b klases skolēns Roberts Gotlaufs žūrijas un skatītāju uzmanībai piedāvāja savu uz saksofona izpildīto „Rozā panteras" tēmu, kas bija labs iesildošais numurs. Uzreiz pēc viņa sekoja vakara trakulīgākais priekšnesums 11.a klases skolnieku Valda Cielēna, Arnolda Barinska un Matīsa Spailes izpildījumā. Puiši ar oriģināldziesmu „Otdihajem" no krēsliem spēja pacelt pat pašas stīvākās pēcpuses. Viņu uzstāšanos uz nopietnāko pusi līdzsvaroja 7. klases skolnieces Anastasijas Jekimovas nevainojamā klavierspēle, kas žūrijai lika raut gaisā pieciniekus (augstākais iespējamais vērtējums). Augstu vērtējumu no žūrijas un, pēc ovācijām spriežot, arī publikas izpelnījās arī viegli apcerīgais Klāva Kreiļa (12.c) un Kārļa Ozoliņa (10.b) ģitārduets. Puiši vairāku minūšu laikā izbrauca cauri dažām no mūslaiku romantiskākajām mīlas dziesmām, pie kādām noteikti pieskaitāma arī „Reiganu" neoficiālā koju himna „Es eju kost!". Apspēlēt hipiju tēlu savā priekšnesumā bija izvēlējušies 8. klases skolēni Agnese Grundmane, Ilze Rijniece un Reinis Jurkovskis – rezultātā viegls un nepiespiests muzikāls numurs, kas publikas lielāko daļu aizveda uz tālajiem 60., par kuru notikumiem viņi zina vien no filmām vai kāda daudz padzīvojuša pieaugušā stāstiem. Par lielāko pārsteigumu gan parūpējās citi tā dalībnieki – sociālā apvienība „Bez nosaukuma". Tās dalībnieces bija izvēlējušās drosmīgu pazīstamās filmas „Rekviēms sapnim" muzikālās pamattēmas izpildījumu – kokles plus čells. Šo priekšnesumu par labāko atzina skatītāji, savukārt žūrijas locekļi apspriežu telpā ilgi lauzīja galvu, kā savirknēt pirmo trijnieku, jo vienādu augstāko novērtējumu bija ieguvuši trīs priekšnesumi. Beigu beigās pirmā vieta tika piešķirta Dāvim Ivanovam, otrā vieta – Anastasijai Jekimovai, bet trešā – sociālajai apvienībai „Bez nosaukuma".
Pasākumu vadīja Kristiāna Štāla un Kalvis Zaube.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
ARTŪRA KRŪMIŅA foto