Pirmdien pēcpusdienā Madonas pilsētā sākās zālienu appļaušana, kas turpinājās arī nākamajās dienās.
– Pakāpeniski, lai tās neapaugtu ar lielu zāli, tiks appļautas visas teritorijas. Tagad ir silts un samērā mitrs laiks, līdz ar to zāle aug diezgan strauji. Zālienu appļaušanu sākām no apvedceļa un Madonas pilsētas centra. Pašreiz strādā divi Reider tipa zāles pļāvēji un arī seši parastie zāles pļāvēji. Zālienu appļaušanā ir iesaistīti arī ES stipendiāti jeb tā saucamie simtlatnieki, – nedēļas sākumā uzsāktos darbus raksturo Madonas pilsētas labiekārtošanas speciāliste Gita Lutce.
Vaicāta, cik bieži šovasar tiks appļauti zālieni, viņa informēja, ka tas tiks darīts regulāri, līdzekļi uz zālienu pļaušanas rēķina netiks ekonomēti, jo tā ir kļuvusi jau par tradīciju, ka Madonas pilsēta ir skaista un sakopta visos gadalaikos, bet jo īpaši vasarā.
Tuvojas noslēgumam arī izsludinātais Spodrības mēnesis. Madonas pilsētas labiekārtošanas speciāliste Gita Lutce atgādina, ka visu šo nedēļu vēl varēja pieteikt bezmaksas zaļās masas un dārza atkritumu izvešanu un noglabāšanu.
– Pirmdiena, 17. maijs, ir beidzamā diena, kad pieņemsim šādus pieteikumus.
Spodrības mēneša laikā padarītais tiks apkopots, tam noslēdzoties. Taču jau tagad ir skaidrs, ka šāda bezmaksas dārza atkritumu izvešana ir ļoti laba iespēja, ko daudzi madonieši labprāt izmanto. Arī mums ir vienkāršāk savākt un izvest dārza atkritumus konkrētajās vietās, nevis tos vākt, izmētātus pa visām nomalēm. Turklāt ne jau katrs mājās var uztaisīt komposta kaudzi un ne katrs vēlas to darīt, – atzīst Gita Lutce.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto