7. maijā Madonas mūzikas skolā notika Madonas, Cesvaines, Lubānas, Varakļānu un Ērgļu novada skolēnu koru skates 2. kārta.
Žūrijas komisijā darbojās virsdiriģenti, kas apbrauc un noklausās visus Latvijas skolēnu korus: Jānis Erenštreits, Arvīds Platpers, Mārtiņš Klišāns un X Vispārējo skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku projekta vadītāja Rita Platpere.
Kā informē Madonas bērnu un jauniešu centra metodiķe Vija Pelše, visi Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Varakļānu un Lubānas novada skolēnu kori uzstājās ar labām sekmēm. No Madonas novada pieciem koriem četri ieguva 1. pakāpi, viens – 2. pakāpi. Varakļānu vidusskolas koris ieguva 1. pakāpi, Ērgļu vidusskolas meiteņu koris – 1. pakāpi, bet 5.-9. klašu koris – 2. pakāpi. Lubānas vidusskolas kolektīvs izcīnīja 2. pakāpi, bet Cesvaines vidusskolas koris – 3. pakāpi.
18. maijā tiks paziņoti tie Latvijas skolēnu kori, kas jūlijā varēs doties uz X Vispārējiem skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.
Autore: INESE ELSIŅA