Uz ceļiem redzams arvien vairāk velosipēdistu, un auto vadītājiem tagad jābūt vēl uzmanīgākiem. Ir novērots, ka daudzi ar velosipēdu pārvietojas alkohola reibumā. Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu par velosipēda vadīšanu reibumā, ja alkohola koncentrācija organismā pārsniedz 1,5 promiles, var sodīt ar 60 latu naudas sodu.
Vidzemes reģiona pārvaldes KPB PPN Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Jānis Freijs pastāstīja, ka šogad policija aktīvi sākusi cīņu pret iereibušiem velosipēdistiem: – Atgādinu, ka velosipēds arī ir transporta līdzeklis, un, ja velosipēda vadītājs ir alkohola reibumā un piedalās ceļu satiksmē, uz ceļa viņš var radīt pat ļoti bīstamas situācijas. Par velosipēda vadīšanu alkohola reibumā (tāpat kā par jebkura transporta līdzekļa) Administratīvo pārkāpumu kodeksā ir paredzēta atbildība.
Velosipēda un mopēda vadītājam par velosipēda vadīšanu alkohola reibumā, ja izelpotajā gaisā vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles, bet nepārsniedz 1,0 promili, uzliek naudas sodu 20 latu apmērā. Ja izelpotajā gaisā vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,0 promili, bet nepārsniedz 1,5 promiles, uzliek naudas sodu 40 latu apmērā. Ja alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles, naudas sods, ko uzliek velosipēda vai mopēda vadītājam, ir 60 latu. Nereti policijā tiek reģistrēta informācija, ka velosipēda vadītāji atsakās no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai, tāpat narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmes pārbaudes. Policija vērš iedzīvotāju uzmanību, ka, šādi rīkojoties, jūs tikai pasliktināt savu situāciju. Arī par atteikšanos no pārbaudes ir paredzēta atbildība, un tā ir ne mazāk barga – sods velosipēda vai mopēda vadītājam par minēto pārkāpumu ir 60 latu.
Autors: AGRIS VECKALNIŅŠ