Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Slēpotāji atskatās uz pagājušo sezonu

Redakcija

Autors • 13.05.2010.

Slēpotāji atskatās uz pagājušo sezonu
Burtu lielums

Aprīļa beigās Madonas sporta centrā notika Latvijas Slēpošanas savienības (LSS) sanāksme, kur 2009./2010. gada ziemas sezonu izvērtēja arī distanču slēpošanā.

Sanāksmē piedalījās Latvijas Slēpošanas savienības prezidents Vairis Brīze un valdes pārstāvis, atbildīgais par distanču slēpošanu Roberts Raimo.

Tika godināti pagājušās sezonas Latvijas labākie slēpotāji, kas iekļuvuši ranga tabulas līderos. Uzvarētāju vidū – arī Madonas sporta skolas audzēkņi: Arvis Liepiņš, Rinalds
Kostjukovs, Nauris Biķernieks, Mārcis Jakovičs, Reinis Veckalniņš, Rūdolfs Kļaviņš, Raimo Vīgants, Artūrs Ivanovs, Laura Kupča, Krista Kupča, Kitija Auziņa un daudzi citi, kas saņēma kausus un balvas.

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas profesors Juris Grants paziņoja slēpotāju gada titula nominācijas un jaunās balvas "Sudraba slēpju" īpašniekus, nosaucot Māru Leitāni un Jāni Paipalu.

– Goda tituls "Latvijas meistars distanču slēpošanā" atjaunots 2002. gadā. Vienīgā goda titula īpašniece šajā gadsimtā, ko nominēja 2004. gadā, ir Inese Balode-Šķēle. Grāmatā "Mācīsimies slēpot" Ineses panākumi ir dokumentēti. 2010. gadā mums ir divi goda titula īpašnieki. Tā kā tiek veidots Latvijas slēpošanas muzejs, goda titulam nāk klāt jauna tradīcija – tiek pasniegtas "Sudraba slēpes", kur ir iegravēts "Latvijas meistars distanču slēpošanā", un arī Goda diploms.

Vairis Brīze, vērtējot pagājušo slēpošanas sezonu, uzsvēra: – Tā bija laba, jo ziemā bija daudz sniega, arī Madonā. Slēpošana attīstās, jo ir bijis ļoti daudz sacensību dažādās disciplīnās, kategorijās un dažādos reģionos. Distanču slēpošana šajā gadā ir kļuvusi populārāka. Arī veikalnieki ziņoja, ka visas distanču slēpes šosezon tika izpirktas.

Nākamajā gadā joprojām notiks Latvijas čempionāts, kalendārs tiek plānots, vietas – apzinātas. Paredzētas arī starptautiskās FIS sacensības "Skandināvijas kauss". Par "Smeceres silu" Madonā kā iespējamu "Skandināvijas kausa" Latvijas posma sacensību vietu notiek diskusijas. – Otrs konkurējošs variants ir "Reiņa trase" Siguldā.
Starptautiskā pasākuma rīkošanai ir jāuzņemas liela atbildība, un jāsāk ar to, ko piedāvā vietējais slēpošanas klubs un aktīvs. Tik lieli pasākumi nenotiek arī bez pašvaldības atbalsta, bez sponsoru piesaistes. Madonā sporta bāze "Smeceres sils" attīstās, un es te redzu nākotni. Vēl nav paspēts izdarīt dažas lietas – jāveic bāzes un trašu sertifikācija atbilstoši starptautiskajiem standartiem, kas ir viens no priekšnoteikumiem, lai te rīkotu starptautiskas sacensības. Novērtēju arī to, ka no Madonas puses nāk slēpošanas līderi – trenera Daiņa Vuškāna audzēkņi, kā arī tradīcijas. Ieguldīts liels darbs, kas ir ne tik labi apmaksāts, ne arī tā novērtēts, kā tam vajadzētu būt. Kur ir labi treneri, tur notiek arī sportiskā dzīve. Bāzes attīstība lielā mērā saistīta arī ar treneru piesaisti, līdz ar to slēpošanas nodaļa būtu vairāk attīstāma, – secinājumos dalījās Vairis Brīze.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

AUTORES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px