6. maijā Madonā notika Latvijas Kopienu iniciatīvu fonda (KIF) sadarbībā ar SEB banku uzsāktās jaunās programmas "Kopā ar ģimeni un skolu" prezentācijas pasākums, kā arī diskusija ar Madonas un apkārtējo novadu nevalstisko organizāciju un skolu pārstāvjiem. Tēma – "Kā ģimenes un skolas sadarbība var uzlabot bērnu brīvā laika pavadīšanas iespējas".
Uzsākot jauno programmu, KIF veica nelielu skolu atbalsta un vecāku biedrību aptauju, kurā konstatēja, ka daudzos novados būtiska problēma ir bērnu bezdarbība. Tāpat daudzi aptaujātie norādīja, ka vietējā sabiedrībā ir daudz vecāku nepieskatītu bērnu, tas liecina par nepieciešamību meklēt risinājumus, kā veiksmīgi bērnus iesaistīt dažādās aktivitātēs, lai ārpus mācībām pavadītais laiks būtu kvalitatīvs un sniegtu ieguldījumu viņu personības un dažādu prasmju attīstībā.
KIF sadarbībā ar SEB banku jaunā programma "Kopā ar ģimeni un skolu" ir izveidota ar mērķi atbalstīt skolu atbalsta biedrības, skolu audzēkņu vecāku biedrības, kā arī citas novadu attīstību veicinošas nevalstiskās organizācijas Latvijas reģionos, kas meklē risinājumu šīm problēmām.
– Šoreiz vēlamies palīdzēt vecāku nevalstiskajām organizācijām un skolām stiprināt sadarbību, lai kopīgiem spēkiem tās spētu īstenot ieceres, kas dod iespēju saturīgāk organizēt bērnu un jauniešu brīvo laiku, – atzīst KIF valdes priekšsēdētāja Inta Paeglīte. – Īpaši vēlamies, lai skolu un vecāku kopējie resursi tiktu apvienoti un bērniem būtu iespējas apgūt jaunas dzīvē noderīgas prasmes un iemaņas.
Autore: INGRĪDA PUCE,
KIF sabiedrisko attiecību speciāliste