Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Piedalāmies dambretes svētkos Rožupē

Redakcija

Autors • 11.05.2010.

Burtu lielums

Sakarā ar sporta meistares dambretē Guntas Jaudzemas darbavietas maiņu ikgadējais Jāņa Pauniņa piemiņas turnīrs Rudzātos, kas tur tradicionāli notika desmit gadu ar jo biežu madoniešu līdzdalību, šogad kā E. Kovaļova un E. Rusiņa piemiņas turnīrs pirmo gadu notika pamatskolas telpās Rožupē. Iespēju piedalīties tajās, pateicoties automašīnu šoferiem Elmāram Krampem un Jāzepam Juhņevičam, atrada arī divas komandas no Madonas novada.

Cīnoties labi individuāli, arī komandu sniegums bija kopumā veiksmīgs. Ļoti veiksmīgi spēlēja komandas "Madona" dambretists Andris Kalniņš, kungu konkurencē izcīnot 14 punktu no 20, kas deva viņam sudraba medaļu. Ar punktu mazāk šīs komandas dalībniekam Valdim Masam nācās samierināties ar ceturto vietu. Turpretim ātrspēlē viņš cīnījās sekmīgāk un tika pie bronzas medaļas. Nepateicīgo ceturto vietu ieņēma arī Rudolfs Kalniņš pie simtlauciņu galdiņa un Aina Ivanova pie sieviešu galdiņa, kura saņēma speciālbalvu par ilggadību un uzticību dambretei.

Komandu vērtējumā, kur pārliecinoši uzvarēja mājinieki – Līvānu novada komanda ar jo sevišķi rezultatīvi spēlējošiem Jāni Daugavieti (11 p. no 12) un Guntu Jaudzemu (9 p. no 12) priekšgalā, madoniešiem tikai par diviem punktiem priekšā aizsteidzās cēsnieki, ieņemot otro vietu.

Madonas novadu sekmīgi pārstāvēja arī komanda "Saikava", kam, atpaliekot no madoniešiem arī tikai par pāris punktiem, nācās samierināties ar ceturto vietu. Ļoti veiksmīgi spēlēja novada vicečempions Aivars Briedis, finišā tiekot pie bronzas medaļas, bet Mārtiņš Šulmanis dalīja septīto vietu. Bronzas medaļa tika arī Jāzepam Juhņevičam un Maritai Mozais.

Sekmīga dalība arī individuāli startējušajiem Guntim Skudram (Dzelzava), kas 10 g. v. grupā starp 13 zēniem bija ceturtais, un liezērietim Elmāram Krampem – 11. vieta kungu konkurencē.

Ātrspēlē pie diplomiem tika Aina Ivanova (2. v.) un Marita Mozais (3. v.), bet piedalījās arī Rudolfs Kalniņš, Jāzeps Juhņevičs un Elmārs Krampe, ieņemot vietas pirmajā desmitniekā.

Kad aizvadīta Mātes diena, pasākumi dambretes jomā turpināsies tepat Madonas pusē. DK "Mārtiņš" vispirms visus šīs spēles cienītājus uzaicina uz Rūda Rimšas ceļojošā piemiņas kausa otro izcīņu Varakļānu kultūras namā 15. maijā pulksten 11, kur par mini kausiņu iegūšanu savā īpašumā atsevišķi cīnīsies zēni līdz 10 gadiem, jaunieši (11-14 g. v.), kungi, dāmas + jaunietes, seniori virs 65 g. v., bet nedēļu vēlāk – 22. maijā pulksten 10 – visi ielūgti uz dambretes festivālu Vecsaikavā "Šulmaņu pirtsstūris", kur būs iespēja cīnīties arī par Valda Masa ceļojošo kausu un Mārtiņa Šulmaņa ceļojošo kausu senioriem virs 60 g. v. Varakļānos un Vecsaikavā iespējama cēsnieku un viļāniešu līdzdalība.

Autors: M. ŠULMANIS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px