Vakar ar pasaules čempionāta hokejā atklāšanu Vācijā sākās hokeja pavasaris arī Latvijā. Trešdien tika nosaukts Latvijas hokeja izlases sastāvs un izvirzīts uzdevums – iekļūt labāko astoņu komandu skaitā, bet šodien mūsējie pasaules čempionātā aizvadīs pirmo spēli – pret Šveici. Viedokli, vai Latvijas izlases hokejistiem izdosies sasniegt izvirzīto augsto mērķi, lūdzu izteikt Lubānas novada domes priekšsēdētāju Tāli Salenieku un Madonas novada domes deputātu, Madonas pilsētas 2. vidusskolas direktoru Valentīnu Rakstiņu.
Ir pa spēkam
– Es domāju, ka Latvijas izlasei tas ir pa spēkam. Ja jau pagājušajā gadā izdevās izcīnīt 7. vietu, kāpēc lai šogad neiekļūtu pasaules čempionāta labāko astoņu komandu vidū? Grūti gan pateikt, kuras valsts izlasi Latvijai izdosies uzvarēt, bet pirmajā astotniekā noteikti vajadzētu tikt. Taču, protams, lai izpildītu šo uzdevumu, kādu arī vajadzēs uzvarēt, – spriež Tālis Salenieks. – Sportā ne viss ir prognozējams, nereti vājākas komandas gūst uzvaras pār stiprākiem pretiniekiem. Tā ka arī Latvijas hokeja izlasei šajā čempionātā ir visas iespējas to apliecināt. Katrā ziņā gribētos, lai hokeja sezona noslēgtos uz pozitīvas nots. Īpaši, ja vēl atceramies Rīgas „Dinamo" veiksmīgo startu KHL čempionātā. To, ka dinamieši gūs tādus panākumus, īsti jau negaidījām, tomēr klusībā uz kaut ko tādu cerējām. Arī tagad ir jācer uz labāko, lai čempionāta noslēgumā, tāpat kā par dinamiešiem, varētu teikt: „Malači!"
Iekļūs noteikti
– Šis čempionāts Latvijas hokeja izlasei varētu būt ļoti veiksmīgs. Es domāju, ka mums ne tikai ir visas iespējas iekļūt astotniekā, bet pat pirmo reizi iesaistīties cīņā par medaļām, jo pēc olimpiskajām spēlēm uz pasaules čempionātu negrib doties daudzu valstu komandu spēcīgākie hokejisti, – uzsver Valentīns Rakstiņš. – Mūsējie ir labā sportiskajā formā, tāpēc šoreiz iznākums var būt ļoti labs. Taču, protams, ripa ir apaļa, hokejs ir hokejs un simtprocentīgi iepriekš neko nevar paredzēt, bet tieši tur jau slēpjas tas sāls, kas saista tik daudzu līdzjutēju uzmanību. Katrā ziņā gan teorētiski, gan potenciāli Latvijas hokeja izlasei ir visas iespējas gūt panākumus. Turklāt izlasei ir veicies arī ar treneri O. Znaroku, kas KHL čempionātā kopā ar H. Vītoliņu savu komandu visiem par lielu pārsteigumu izvilka līdz pat 2. vietai. Un, ja vēl Masaļskim spēle ies no rokas, tad rezultāts patiešām var būt pārsteidzoši labs. Astotniekā iekļūsim noteikti, un, kā jau sākumā teicu, ir reāli pacīnīties arī par vietu pirmajā četriniekā, tā sagādājot mums visiem īstus svētkus.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA