Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Nesaprotas ar apsaimniekotāju

Redakcija

Autors • 24.08.2007.

Nesaprotas ar apsaimniekotāju
Burtu lielums

Šo otrdien Madonas pilsētas domes finanšu un attīstības komitejas sēdē tika izskatīts informatīvs jautājums par Madonas pilsētas iedzīvotāju interešu aizstāvības biedrības iesniegumu, kurā ir minētas vairākas problēmas, kas saistītas ar dzīvojamo māju Madonā, Rūpniecības ielā 20/8.

Biedrības priekšsēdētāja Jeužēnija Adamoviča domes deputātus informēja par vairākiem problemātiskiem jautājumiem, kas jau vairāk kā gadu ir saistīti ar šo dzīvojamo ēku.

– Par šiem jautājumiem jau neskaitāmas reizes ir runāts, un visas galvenās problēmas ir atspoguļotas mājas pilnsapulces 2006. gada 28. februāra protokolā. Vislielākā problēma bija tā, ka mājā apsaimniekotājs (SIA „Madonas namsaimnieks") bija ieviesis jaunu norēķinu sistēmu par apkuri, kas pēc domes izpilddirektora (Āris Vilšķērsts) vārdiem ir progresīva. Varbūt tāda tā arī ir, taču mājas iedzīvotāji ar to nebija apmierināti, jo iepriekš netika iepazīstināti ar tās pamatprincipiem. Tika skaidrots, ka būs tādi regulatori, ar kuriem varēs savā dzīvoklī regulēt siltumu, un, cik katrs iztērēs, tik arī maksās, taču tā nav. Katrā dzīvoklī vairāk vai mazāk silst tikai radiatoru augšpusē, kur pielikts regulators, kurš neskaita siltuma daudzumu vienībās, bet tikai uztvertās iedaļas, kuras reizina ar radiatoru sekciju skaitu un ar koeficientu. Vairākos dzīvokļos radiatoru skaits ir lielāks, nekā paredzēts pēc normatīva, līdz ar to šiem dzīvokļiem bija daudz vairāk jāmaksā. Šo uzlabojumu veikšanai tika ņemts kredīts, un māja tagad ir spiesta paaugstināt īres maksu. Tā varbūt nebūtu tik liela problēma, ja dzīvokļi siltu, taču tie nesilst. Vairāki iedzīvotāji vērsās pie apsaimniekotāja, lai pārtrauktu šo apkures sistēmu, bet viņu vēlmes netika ņemtas vērā. Mūsu biedrība, apsekojot situāciju šajā ēkā, redzējām, ka daudzi iedzīvotāji, īpaši pensionāri, salst. Kāda pensionāre dzīvo stūra dzīvoklī (radiatoru ir daudz, līdz ar to arī maksājumi lieli), taču viņas dzīvoklis ir auksts, – par Rūpniecības ielas 20/8 mājas iedzīvotāju nedienām deputātus informēja Jeužēnija Adamoviča.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 25.08.2007.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px