Swedbank Jaunatnes basketbola līgā šo sezonu ar lielisku rezultātu noslēdza Madonas BJSS D-1 (1997. g. dz.) zēnu komanda. 14 komandu konkurencē Austrumos izcīnīta 4. vieta.
Rietumos spēkojās 17 komandu, un pārspēlē, apspēlējot Rietumu piekto spēcīgāko komandu – Rīgas sporta skolu "Arkādija", mūsējie iekļuva Latvijas labāko D-1 grupas komandu astotniekā.
Fināli notika no 30. aprīļa līdz 2. maijam Saldus sporta centrā. Apakšgrupā pēc ilgā ceļa mums nācās atzīt BS "Rīga" (48 : 39), "Rīdzene" (62 : 39) un "Ventspils" (60 : 45) pārākumu. Bet izšķirošajās spēlēs par vietām pagarinājumā izcīnījām uzvaru pār BS "Ogre" (78 : 67), tas nozīmēja, ka jācīnās par 5.-6. vietu, spēlējot ar vietējo Saldus komandu.
Pagājušajā sezonā izdevās izcīnīt 6. vietu, šogad jau gribējās pakāpties nedaudz augstāk, un tas arī izdevās. Pie pilnām atbalstītāju tribīnēm Saldus komandai veiksme tomēr bija Madonas BJSS sabiedrotā – mūsu spēlētāji ar 2 punktiem tomēr spēja gūt pārsvaru (51 : 49), un tika izcīnīta augstā 5. vieta. Tas Madonas BJSS basketbola komandām ir pašlaik augstākais sasniegums Latvijas čempionātos. Simboliskajā piecniekā no astoņām zēnu komandām tika balsots par labākajiem spēlētājiem, un piemiņas balvu saņēma Elvis Jesajans.
Komandā spēlēja: E. Lazdups, Z. Raimo, E. Saulīts, M. Kalniņš, R. Mašārs, A. Jurkāns, E. Jesajans, D. Sakne, R. Banka, I. Seikstulis, M. Siliņš, K. Lancmanis.
Paldies visiem bērniem un vecākiem par atbalstu, pleca sajūtu un līdzjušanu!
Autors: AGNIS BEĶERIS,
basketbola treneris
KĀRĻA BĒRZIŅA foto