Ik gadu Cesvaines vidusskolas skolēni piedalās pils apkārtnes un parka sakopšanas talkā. Arī šis gads nebija izņēmums – katrai klasei tika iedalīts savs sektors, kas kopīgiem spēkiem jāsakopj.
Sakopjamā teritorija nebija liela, mums bija jānogrābj lapas metra attālumā uz katru pusi no celiņa un paši celiņi. Grūtības tas nevienam nesagādāja. Mūsu klasei bija veicies ar to, ka kopām to pašu gabalu, kas mums bija iedalīts arī pagājušajā gadā. Gāja jautri – kopā pasmējāmies, palīdzējām cits citam ātrāk pabeigt darbiņu. Kā jau visiem zināms, strādāšana jautrā kompānijā vienmēr ir bijusi vieglāka nekā darbs vienatnē. Šķiet, ka mūsu klases skolēni sevišķi izcēlās ar to, ka ne visiem bija paņemti līdzi savi darbarīki, tāpēc nācās izlīdzēties, daloties savā starpā un izmantojot skolotājas atnestos grābekļus un slotu. Edgaram radās izcila ideja, kā vieglāk rīkoties, ja vajag gan slaucīt, gan kasīt. Viņš izgudroja jaunu darbarīku "Divi vienā" – slota vienā galā, grābeklis – otrā. Ar šādu darbarīku bija ļoti ērti rīkoties, vajadzēja tikai nepieciešamības gadījumā apgriezt otru galu. Nebija viens rīks jāliek nost, lai paņemtu otru.
Jāpiebilst, ka arī šogad bija daži tādi skolēni, kas uz talku neatnāca, jo uzskatīja, ka ir svarīgākas nodarbes, ko darīt. Taču jāatgādina, ka talka notika stundu laikā, tāpēc uz to bija jāierodas obligāti. Tiem, kuri talkā nepiedalījās, tāpat nokavētais būs jāatstrādā skolas labā.
Tagad mums, visiem talkas dalībniekiem, ir liels gandarījums par padarīto, jo, ejot uz stadionu, varam staigāt pa sakoptiem celiņiem. Ļoti garšoja pašvaldības sagādātās konfektes.
Autore: RITA TURKINA,
Cesvaines vidusskolas
9.b klases skolniece