Jau trešo gadu Ošupes pagastā, tāpat kā visur citur, talka notika divas dienas.
23. aprīlī tika sakopta un labiekārtota pašvaldības iestāžu teritorija. Piedalījās arī Degumnieku pamatskolas skolēni un skolotāji, sakopa skolas teritoriju un atjaunoja autoostas krāsojumu. Liels paldies iniciatorei Anitai Tropai no Madonas Valsts ģimnāzijas, kas pirms 6 gadiem ar savu audzināmo 3. klasi aizsāka šo nozīmīgāko labo darbu, bet talkas dienā Anita Tropa kopā ar tagadējo 9. klasi, viņu audzinātāju Inetu Strodi un vizuālās mākslas skolotāju Māri Šķēlu atkal autoostai nežēloja gaišos toņus.
Savukārt 24. aprīlī Lielā talka noritēja Lubāna mitrāja informācijas centra un Rupsalas aprūpes centra apkārtnē.
Ar darba cimdiem un maisiem rokā pulcējās daudzi aktīvie interesenti no Lubānas novada, Ošupes pagasta un Teiču dabas rezervāta.
Sakopšanas darbi noritēja ceļa posmā no sūkņu stacijas līdz informācijas centram, no asniem gar ezeru līdz sūkņu stacijai.
Ezers pavasarī bija izskalojis laukā dažādas izcelsmes atkritumus. Vai to visu piemēsloja zivis? Protams, ka ne, bet mūsu mīļie zvejnieki – gan.
– Sakārtojot fizisko vidi, sakārtojas arī garīgā – domas sarindojas pa plauktiņiem. Tieši tāpēc šajā laikā Lielā talka ir tik būtiska – iztīrot un uzlabojot savu apkārtni, pavirzīsimies tuvāk arī sakārtotībai un uzplaukumam mūsu novadā un pagastā, – atzina Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls.
Lubāna mitrāja informācijas centra vadītāja Ina Gutāne piebilda:
– Mūsu vēlme ir dzīvot tīrā un sakoptā vidē. Pašiem būs patīkami atbraukt uz ezeru, kur nebūs piemēslots.
Talcinieki tika pacienāti ar siltu tēju un gardām ābolmaizītēm.
Kopā pasēdējām, pārrunājām, ko darīt ar tiem, kas izmet atkritumus, uzvedas kā cūkmeni. – Nofotografēt vai nofilmēt un uzlikt administratīvos sodus, – skanēja ierosinājumi.
Kā informēja sociālā darbiniece Sanita Miglāne, otro gadu pēc kārtas VSAC "Latgale" filiāles "Lubāna"/Rupsala 14 klienti un darbinieki piedalījās Lielajā talkā: – Lai arī laika apstākļi mūs nelutināja, vācām atkritumus no Rupsalas gar ceļa malām uz Ošupi, uz Jaunlubānu un Lubānu, salasot ap 20 maisu atkritumu. Sakopām pieturvietas Ošupē, apkārtni pie veikala, kur veikalniece Amantija Lāže talciniekus pacienāja ar kārumiem.
Lielās talkas laikā veicām arī citus labus darbus aprūpes centrā, sakopjot apkārtni, iestādot filiāles vadītāja Jāņa Kļaviņa sarūpētās ābelītes un ogulājus. Pēc aktīvā darba talcinieki un klienti kopīgi laiku pavadīja pie ugunskura, cepot desiņas, daloties iespaidos par paveikto.
Paldies talkas dalībniekiem, organizatoriem – Ošupes pagasta pārvaldes vadītājam Aigaram Šķēlam, Degumnieku pamatskolas direktores vietniecei audzināšanas darbā Edītei Zaubei, Lubāna mitrāja informācijas centra vadītājai Inai Gutānei, Teiču dabas rezervāta valsts vides vecākajam inspektoram Dainim Tučam un Rupsalas sociālajai darbiniecei Sanitai Miglānei.
Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA
AUTORES foto