Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Kaut ko skaistu savam dārzam

Redakcija

Autors • 26.04.2010.

Kaut ko skaistu savam dārzam
Burtu lielums

Katru gadu Madonas pašvaldības rīkotajā pavasara gadatirgū Madonā ir iespēja iegādāties dekoratīvo koku un krūmu stādus, augļu kociņus un ogu krūmus, ziemcietes, puķu stādus un ko eksotiskāku apkārtnes košumam. Arī pagājušās sestdienas tirgus "Viss dārzam" nebija izņēmums.

Tomēr ne katru gadu pavasara gadatirgus "Viss dārzam" ir saskaņots ar labiem laika apstākļiem – par siltu un saulainu 24. aprīļa dienu Madonā varēja tikai sapņot, jo brīžiem sniga slapjš sniegs, lija, sala rokas, deguns, un tādā nelaikā jau arī stādīt negribas. Vēss un nemīlīgs laiks, bija arī pirmajā gadā, kopš Madonā, Saieta laukumā, tiek rīkots stādu tirgus. Droši vien gan vējš, gan lietus, gan slapjais sniegs arī patraucēja gan tirgotājus, gan pircējus.

Tomēr stādu tirgus Madonā ar katru gadu kļūst populārāks, un tajā piedalās ne tikai vietējās dārzniecības un stādaudzētavas – "Puķu sēta", "Alpu terases", z/s "Poļvarka", z/s "Rāvijas", "Kalna Boķi" u. c. Dārznieki līdz Madonai bija mērojuši tālu ceļu, bija ieradušies no visām Latvijas malu malām, pat no Ventspils.

Iveta un Didzis Bērziņi pārstāvēja Ventspils stādaudzētājus. – Uz tirgu Madonā ir atvests ap 120 nosaukumu augu un puķu šķirņu. No jaunumiem mums ir krāsainas ehinācijas, pildīta rozā ehinācija, divas šķirnes lakaču, raibām lapiņām, u. c. Ziema bija dziļa, bet visi augi ir pārziemojuši. Audzējam tikai ziemcietes un esam ievērojuši, ka, veidojot ainavu dārzus, ziemcietēm tajā atvēl arvien lielāku vietu, – ar sortimentu iepazīstināja z/s "Bērziņi" dārzniece Iveta Bērziņa.

– Pagājušajā gadā Madonā mums labi gāja, bet šoreiz tirgus dienā ir "suņa laiks". Cilvēki vēl baidās kaut ko dārzā iestādīt, jo zeme ir auksta. Pavasaris gan vienmēr ir kaprīzs, bet līdz šim pieturējās samērā labs laiks, – piebilda z/s "Bērziņi" dārzniecības saimnieks Didzis Bērziņš.

– Madonā ir viens no labākajiem stādu tirgiem Latvijā, – atzinīgus vārdus mūsu pilsētai veltīja z/s "Ķentēni" saimnieks Gunvaldis Kalva. Viņš piedāvāja iegādāties saldos pīlādžus, ābelītes, kas izaudzētas z/s "Ķentēni". Pagājušajā ziemā stādījumi pārziemojuši labi, bet par tirgus apmeklētāju intereses trūkumu arī sliktos laika apstākļos nevarot sūdzēties. – Tie, kas savam dārzam ir ko iecerējuši nopirkt, pavasara stādu gadatirgu apmeklēs, lai vai sniegs snieg – kā tikai uzspīdēs saule, stādītprieks atgriezīsies.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 27.04.2010.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px