Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Izstrādās grafiku iedzīvotāju pieņemšanai

Redakcija

Autors • 26.04.2010.

Burtu lielums

Kādā no iepriekšējām Madonas novada pašvaldības domes sēdēm deputāti aktualizēja jautājumu par nepieciešamību izstrādāt grafiku, ar kuru saskaņā deputāti varētu regulāri tikties ar iedzīvotājiem un informēt tos par domes aktualitātēm un savu darbu.

Jauno novadu deputātiem, uzsākot darbu, sistēmas veidošanas procesā bija visai grūti rīkot regulāras tikšanās ar novada iedzīvotājiem, taču šobrīd, kad domes darbs ir iegājis nedaudz mierīgākā gultnē, šis jautājums no jauna ir ieguvis aktualitāti.

Valentīns Rakstiņš norādīja, ka, no vienas puses, partijas pašas varētu rīkot tikšanās ar iedzīvotājiem, taču tādā gadījumā tas varētu izskatīties pēc politiskās kampaņas elementa. Lai partijām nebūtu iemesla savstarpējiem pārmetumiem par slepus rīkotiem aģitpasākumiem, labāks variants būtu konkrēta grafika izstrāde, pēc kura iedzīvotāji ne tikai Madonā, bet arī citviet novadā spētu regulāri tikties ar saviem priekšstāvjiem domē. Arī deputātu sastāvs būtu raibs, nevis tikai no vienas partijas. Šo ideju atbalstīja arī pārējie deputāti, un domes administrācijai tika uzdots pēc iespējas ātrāk šādu grafiku izstrādāt.

Madonas novada pašvaldības izpilddirektors Āris Vilšķērsts pastāstīja, ka grafiks tiks izstrādāts jau tuvākajā laikā, lai jau maijā iedzīvotāji zinātu, kad un kur notiks tikšanās ar domes deputātiem.

– Pamatdoma ir izveidot grafiku, kurā ir norādīts gan pieņemšanas laiks, gan vieta, un tad deputāti atbilstoši savām iespējām varēs tikties ar iedzīvotājiem vienā vai otrā pašvaldībā. Uzsvars ir uz to, lai tieši pagastu iedzīvotājiem būtu iespēja tikties ar deputātiem un uzdot tos interesējošus jautājumus, jo Madonā iedzīvotāji jau ikdienā nereti mēdz deputātiem uz ielas ko pajautāt vai satikties individuāli, – norādīja Āris Vilšķērsts.

Viņš gan atzina, ka sistēma, kā organizēt pieņemšanu, ir jāpārdomā, jo nereti iedzīvotājus interesē kāda konkrēta deputāta vai deputātu viedoklis, līdz ar to tikšanās ar citiem deputātiem viņiem neliksies saistoša. Pašvaldības izpilddirektors pieļauj, ka, piemēram, Madonā, kur ir speciāli izveidota iedzīvotāju pieņemšanas telpa, deputāti varētu tikties ar iedzīvotājiem pēc grafika, kas veidots katram konkrētam deputātam atsevišķi.

Jāatgādina, ka "Republikas pilsētas domes un novada bomes deputāta statusa likums" nosaka, ka deputātam savā vēlēšanu apgabalā ir pienākums ne retāk kā reizi divos mēnešos rīkot iedzīvotāju pieņemšanu.

Deputātu pienākums ir arī piedalīties domes lēmumu izpildes kontrolēšanā, izskatīt iedzīvotāju sūdzības un iesniegumus un sniegt atbildi likumā noteiktajā kārtībā un termiņā.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px