Ir noslēdzies Valsts Kultūrkapitāla fonda Lasīšanas veicināšanas programmas „Bērnu žūrija" lasīšanas maratons Ērgļu bibliotēkā.
Noslēgumam par godu 22. aprīļa pēcpusdienā bibliotēkā tikās lasīšanas eksperti, lai vērtētu grāmatas, analizētu darbu žūrijā. Šajā projektā bibliotēka piedalās kopš 2004. gada, un mēs varam lepoties ar bērniem, kuri kā lasīšanas eksperti darbojas visus gadus.
Šajā pēcpusdienā bērni saņēma veicināšanas balviņas un atzinības rakstus. Katrā klašu grupā tika sveikti aktīvākie eksperti: Liene Kļaviņa, Marija Rudzīte, Egīls Kārkliņš, Undīne Saleniece, Ieva Radzvilaviča, kuri ieguva titulu „„Bērnu žūrijas" aģents".
Pasākuma laikā bērni atbildēja uz jautājumiem par izlasītajām grāmatām, stāstīja par savu mīļāko grāmatiņu un tās varoņu gaitām. Ar aizrautību viņi lika mozaīkas no žūrijas grāmatu vāku attēliem un no plastilīna veidoja figūriņas „Mans pavasara sveiciens" kā apsveikumu katram lasīšanas ekspertam. Neiztika arī bez lielās kūkas ēšanas. Piedaloties pasākumā un vērojot lasīšanas ekspertus, vēlmi lasīt izteica arī bērni, kuri ne tik aktīvi lasa grāmatas.
Vērtējot „Bērnu žūriju", var izdarīt secinājumus, ka šī programma savus mērķus ir piepildījusi – bērni māk analizēt, vērtēt, iesaistīt savus draugus, kā arī tas rosina interesi par grāmatu lasīšanu, kas ir ļoti nepieciešama mūsdienu bērnam.
Autore: MALDA GOBA,
Ērgļu bibliotēkas vadītāja
AUTORES foto