ĒRGĻU novadā, tāpat kā citviet Latvijā, neraugoties uz nemīlīgajiem laikapstākļiem, sestdien Lielajā talkā talcinieki strādāja pie vairāku objektu sakopšanas.
– Čakli darbojās talcinieki Sausnējas pagastā. Tur kopā savākti 150 maisi atkritumu. Sakopti vecie vācu kapi, zāģēti koki un stādīti krūmiņi. Talkā piedalījās arī Sausnējas pamatskolas skolēni, ģimenes atbalsta centra „Zīļuks" audzēkņi un darbinieki, muzeja pārstāvji, – vakar, vaicāta par aizvadīto Lielo talku, sausnējiešus uzteica talkas koordinatore Ērgļu novadā Emma Cera.
– Jumurdas pagastā talkas dienā tika kopta estrādes apkārtne un pie autopieturām.
Savukārt ērglēnieši talkoja pie estrādes un Ogres upes krastā. Zāģēja nokaltušos kokus, vāca gružus. Pie sava īpašuma apkopšanas strādāja arī Ērgļu luterāņu draudze, tāpat pirmsskolas izglītības iestādes „Pienenīte" kolektīvs – tika ierīkotas jaunas smilšu kastes un veikti citi sakopšanas darbi. Kopumā gan Ērgļos sakarā ar slikto laiku Lielajā talkā iesaistījās mazāk cilvēku nekā iepriekšējā gadā. Bija nolemts, ka piektdien talkā piedalīsies arī Ērgļu vidusskolas skolēni, taču sakarā ar sliktajiem laikapstākļiem talku pārcēla uz šo pirmdienu. Un šodien jau apstākļi talkošanai ir ideāli. Skolēni strādā slimnīcas parkā pie Ogres upes, Miera kapos, Blaumaņa kapos un skolas apkārtnē.
Meža darbinieki talkas rīko jau kopš aprīļa sākuma gan Blaumaņa „Brakos", gan brāļu Jurjānu memoriālajā muzejā „Meņģeļos", un arī tajās cilvēki aktīvi iesaistās. Nav jau nozīme datumam, galvenais, lai teritorija pēc aizvadītās ziemas ir tīra un sakopta, – atzīst Emma Cera, uzsverot, ka Ērgļos talkas tikušas rīkotas vienmēr un cilvēki tām atsaukušies labprāt.
Autore: BAIBA MIGLONE