20. aprīlī Madonas mūzikas skolā notika Madonas reģiona skolēnu koru skate.
Žūrija izvērtēja dziedātājus no Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas un Varakļānu novada. Kopumā svētkiem gatavojas 310 Madonas reģiona skolēnu koru dziedātāju, kas visi vēlas doties uz X Vispārējiem skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.
Līdz šim kolektīvi intensīvi strādāja pie svētku repertuāra mēģinājumos un kopmēģinājumos, bet koru konkursa 1. kārtā apgūto meistarību atklāja žūrijai. Kolektīvus noklausījās žūrijas komisijas priekšsēdētājs, X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģents un koru koncerta mākslinieciskais vadītājs Arvīds Platpers, vairākkārtējs Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģents un rīkotājs, X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku goda viesis Jānis Dzintars Sprancmanis, kā arī Madonas mūzikas skolas direktora vietniece, mūzikas pedagoģe Ingrīda Gailīte.
Skatē kopumā piedalījās 10 skolēnu koru. Visi bija apguvuši dziesmu svētku repertuāru (vidēji – 23 dziesmas), bet skatē katrs izpildīja trīs no tām: vienu obligāto dziesmu un divas izlozes dziesmas. Kā obligāto lielākā daļa koru dziedāja Imanta Kalniņa un Broņislavas Martuževas dziesmu „Kā putni dzied", izskanēja arī Ērika Ešenvalda un Māras Zālītes dziesma „Manas mājas" no dziesmu cikla „Manas mājas".
Skati bagātināja latviešu tautas parunas un sakāmvārdi, ko auditorijai aktualizēja Madonas bērnu un jauniešu centra metodiķe Vija Pelše; lūk, daži no tiem: „Ko marts negrib, aprīlis izdara", „Katrai dienai savs darbs", „Dziedi no grāmatas, nedziedi no vākiem!", „Neizrunā visu, ko zini, bet zini visu, ko izrunā".
Skates noslēgumā žūrija visus kolektīvus izvirzīja uz 2. noklausīšanās kārtu. Augstāko punktu skaitu – 47,3 punktus – saņēma diriģentes Ārijas Tumanes vadītais Varakļānu vidusskolas 5.-9. klašu koris. Diriģentes Ijas Voiničas vadītais Madonas mūzikas skolas koris, kas vienīgais skatē pārstāvēja A grupu, ieguva augsto 46,6 punktu summu. Gribas piebilst, ka lielākais dziedātāju skaits koru konkursā (52) bija Ijas Voiničas vadītajā Madonas Valsts ģimnāzijas jauktajā korī, savukārt mazākais – 13 –
Mārītes Kovaļevskas vadītajā Ērgļu vidusskolas meiteņu korī (kolektīvā kopumā dzied 17 dalībnieču).
Nākamā kārta Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas un Varakļānu novada skolēnu koriem Madonas mūzikas skolā notiks 7. maijā pulksten 9.30. Visi 10 kori skatē dziedās jau citas dziesmas. Žūrijā redzēsim X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģentus, viņi arī noteiks tos kolektīvus, kas jūlijā dosies uz dziesmu svētkiem Rīgā.
Autore: INESE ELSIŅA
IMANTA PULKSTEŅA foto