Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Madonā talka jau desmito reizi

Redakcija

Autors • 21.04.2010.

Madonā talka jau desmito reizi
Burtu lielums

Rīt Madonas pilsētā jau desmito gadu pēc kārtas notiks pašvaldības rīkotā talka. Šī tradīcija tika atjaunota 2001. gadā. Tāpat kā toreiz, arī tagad talcinieki vispirms sapulcēsies Mīlestības graviņā.

– Visi, kas grib piedalīties pilsētas sakopšanas darbos, rīt, 23. aprīlī, pulksten 9 tiek gaidīti Mīlestības graviņā, – vaicāta par talkas norisi, uzsver Madonas novada pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļas labiekārtošanas darbu speciāliste Gita Lutce. – Atkarībā no talcinieku skaita tiks vēlreiz precizētas talkas vietas. Talcinieki varēs piedalīties Madonas pilsētas estrādes un parka kalna sakopšanā vai arī strādāt citos objektos. Savukārt pašvaldības iestāžu darbinieki sakops savu uzņēmumu teritorijas, bet Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē „Kastanītis" tiks atjaunota ziemā nojauktā sēta, un arī tur noderēs talcinieku čaklās rokas. Taču lielākie sakopšanas darbi noritēs Madonas estrādē, bet tas, cik daudz tiks padarīts citos objektos, kā jau sarunas sākumā minēju, būs atkarīgs no iedzīvotāju aktivitātes, cik būs to, kas atnāks uz talku.

Tiek plānots, ka darbs piektdien norisināsies līdz pulksten 14. Tad talcinieki atkal tiks aicināti uz Mīlestības graviņu, kur būs sarūpētas arī kopīgas pusdienas. Pagaidām nav precīzi zināms, vai tradicionāli talkas noslēgumā sāks darboties strūklaka. Ja līdz piektdienas pusdienlaikam izdosies atrisināt tehniskas problēmas, tad Madonas pilsētā sāksies arī strūklakas sezona.

Varēs strādāt arī sestdien

Madoniešiem būs iespēja sakopšanas darbos piedalīties arī sestdien, kad visā Latvijā notiks Lielā talka.

Vairākos objektos būs izvietoti lielie konteineri, kur talcinieki varēs izbērt savāktos atkritumus. Maisi talciniekiem būs pieejami gan Madonas novada pašvaldībā pie sargiem, gan „Rimi" un „Supernetto" veikalos.

Piedalīties Lielajā talkā vai ne, tas ir jāizlemj katram pašam. Piespiedu kārtā nevienam to neliks darīt. Sakopšanas talkas jau tomēr balstās uz pašu cilvēku iniciatīvu, bet, protams, Madonas novada pašvaldība šādu iespēju interesentiem nodrošinās arī šosestdien. Lielie konteineri būs novietoti vairākās vietās – meža malā pie Madonas slimnīcas, tāpat pie karjera ezera. Vēl viens konteiners būs arī pie mazdārziņiem (iepretim Nagates ielai), kur pieteicies viens brīvprātīgais, kas, lai sakoptu teritoriju ap mazdārziņiem, ir apņēmies saorganizēt talciniekus.

Informācija par talkas vietām Madonas pilsētā, kā arī pagastu pārvaldēs un citos novados ir pieejama arī mājas lapā internetā www.talka.lv.

Madonas novada pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļas labiekārtošanas darbu speciāliste Gita Lutce atgādina, ka aktīvi pilsētas sakopšanas darbos piedalās arī skolu jaunatne. Madonas pilsētas 1. vidusskola tradicionāli strādā Priežu kalnā, Madonas Valsts ģimnāzija un koristi piedalīsies teritorijas sakopšanā pie mūzikas skolas, Madonas estrādē, kā arī Mīlestības graviņā. Arī Madonas pilsētas 2. vidusskolas skolēni sakopj graviņu iepretim savai skolai.

– Izglītības iestādes zina savus objektus, kurus kopj jau gadiem ilgi. Turklāt to dara, negaidot īpašu uzaicinājumu. Šāda attieksme, protams, priecē, – atzīst Gita Lutce.

Izvedīs bez maksas

Viņa akcentē, ka Madonas novada pašvaldībā līdz 17. maijam ir izsludināts Spodrības mēnesis. Tā laikā visiem Madonas pilsētas iedzīvotājiem tiek piedāvāta bezmaksas zaļās masas atkritumu izvešana un noglabāšana. Tiek izsniegti BigBag maisi, kuros iedzīvotāji drīkst salikt visus dārza atkritumus, izņemot sadzīves atkritumus. Maisus līdz 14. maijam var pieteikt pie Madonas pilsētas labiekārtošanas darbu speciālistes Gitas Lutce (t. 64860143 vai mobilais t. 29287466).

– Ja maisos tiks ievietoti sadzīves atkritumi, par to būs atsevišķi jāmaksā. Pēc 17. maija arī dārza un zaļās masas, kā arī cita veida atkritumu izvešana būs par maksu, –
informē Gita Lutce.

Taču ko darīt ar sausajiem zariem vai izzāģētajiem krūmiem? Vai arī tie jāsakrauj maisos?

– Zarus maisos gan nevajadzētu likt, jo tie tikai tos saplēstu. Šai gadījumā, kad zaru kaudzes tiek nokrautas ceļa malā vai citā vietā, vajadzētu mūs uzreiz informēt, lai tās varētu aizvest projām un zaru kaudzes netiktu pārvērstas par sadzīves atkritumu laukumiem. Ja mums jāizved tikai dārza atkritumi, sausās lapas, tas izmaksā lēti, taču, ja tie tiek sajaukti ar sadzīves atkritumiem, par to noglabāšanu ir jāmaksā liela nauda, bet tādu līdzekļu novada pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļai nav, – uzsver Gita Lutce.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px